Fakty i liczby sezonu 2022/2023 (1) - juniorzy F218.07.2023r.
Kolejny sezon rozgrywkowy za nami, pora zatem na tradycyjne zbilansowanie dokonań wszystkich ekip reprezentujących MKS Debrzno. W niniejszym materiale przyjrzymy się jak grali najmłodsi ligowi Czerwono-Niebiescy, czyli juniorzy F2 (rocznik 2015 i młodsi). Drużyną opiekowali się dwaj szkoleniowcy, czyli Michał Kawczak (w rundzie jesiennej), a potem, zaraz po zakończeniu zmagań w I fazie edycji 2022/2023 schedę po nim przejął Paweł Wegner.

Przeciwnikami debrznian w tej kategorii były drużyny JFA Przechlewo, Kolejarza Chojnice, Lidera Rychnowy oraz Piasta Człuchów i było tak przez całe rozgrywki, a to dlatego, iż Podokręg Słupski zrezygnował w połowie sezonu z praktykowanego uprzednio nowego podziału grup.

Tak się złożyło, że Wegner brał udział ze swoim zespołem wyłącznie w turniejach towarzyskich, natomiast w zawodach pod egidą Pomorskiego ZPN-u w rundzie rewanżowej zastępowali go Krzysztof Dudzic (dwukrotnie) i Paweł Władyczak, ponieważ był zaabsorbowany kursem trenerskim oraz wcześniej zaplanowanym wyjazdem prywatnym.

Naturalnie w kategoriach orlikowych od kampanii 2021/2022 nie ma tabel, nie klasyfikujemy drużyn, lecz skoro organizowane są turnieje mistrzowskie, to siłą rzeczy dzieci wychodząc na boisko grają o zwycięstwo, rywalizują na całego, ciesząc się z każdego zdobywanego gola. My publikując na stronie internetowej rezultaty turniejów czynimy to dla celów dokumentacyjnych, a nie dlatego, żeby bawić się w punktomanię. Wszystko i tak zależy od podejścia działaczy, trenerów i rodziców, ich nastawienia i chłodnych głów tak, aby doraźny wynik nie przesłaniał najważniejszego, czyli stopniowego rozwoju kandydatów na piłkarzy. Dużo bardziej istotne od tego co dziś jest to, co będzie za kilka i więcej lat, czy nadal młodzi zawodnicy w ogóle będą obecni w futbolu i tak chyba najrozsądniej do tego podchodzić.

Trenerzy Kawczak i Wegner łącznie dali szansę występów w turniejach szesnastu osobom, a więc w żadnym razie nie narzekaliśmy na braki kadrowe. Czterech zawodników zaliczyło komplet sześciu imprez, kolejna czwórka opuściła tylko po jednych zawodach. Sześcioro (w tym gronie dziewczęcy rodzynek - Iga Wegner) zdobywało bramki i w takim zestawieniu na pierwszy plan zdecydowanie wysuwa się Franciszek Szuber, który strzelił aż 36 goli, a zatem (uwaga!) 72% całego dorobku zespołu...

Warto wspomnieć, iż debrzeńscy szkoleniowcy mieli w kadrze rocznika 2015 aż dziewięciu młodszych o rok piłkarzy. W przyszłym sezonie zawodnicy urodzeni w 2016 roku będą więc mieli okazję do jeszcze częstszych sprawdzianów, ponieważ nadal pograją w ocenianym w niniejszym materiale zespole, a dodatkowo w teamie swojego, nominalnego rocznika.

Razem: 6 turniejów, 24 mecze, 11 zwycięstw, 2 remisy, 11 porażek, 35 punktów, bramki 50-56

Jesień: 3 turnieje, 12 spotkań, 5 wygranych, 1 remis, 6 przegranych, 16 punktów, gole 29-29

Wiosna: 3 turnieje, 12 spotkań, 6 wygranych, 1 remis, 5 przegranych, 19 punktów, gole 21-27

Turnieje:
Franciszek Sala 6, Franciszek Szuber 6, Seweryn Tojza 6, Filip Tutak 6, Jakub Jażdżewski 5, Jan Nowaczek 5, Iga Wegner 5, Leo Zienkiewicz 5, Filip Dłużniewski 4, Antoni Kaszuba 4, Viktor Kopitkowski 4, Marcel Dywel 3, Rayan Ryngwelski 3

Tylko jesienią:
Filip Mucha 1

Tylko wiosną:
Kacper Śledź 1, Łukasz Zielinski 1

Nie grał:
Marcel Murach

Gole: