II Superpuchar Zielonych Świątek w Berlinie dla rocznika 2012 z udziałem MKS-u24.05.2023r.
Tak interesującego wydarzenia związanego z występem którejkolwiek drużyny Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno już dawno nie było... Oto w dniach 27-28 maja 2023 r. ekipa rocznika 2012 będzie uczestniczyć w międzynarodowym turnieju w stolicy Niemiec Berlinie, a wszystko za sprawą zaproszenia wystosowanego przez tamtejszy klub SC Borsigwalde. Temat udziału w tych ciekawych zawodach istniał od co najmniej roku, a osobą pilotującą całość jest debrznianin mieszkający i pracujący właśnie w Berlinie, a więc Mariusz Górecki.

Góreckiego kibice MKS-u znają i kojarzą chociażby z faktu tworzenia bardzo oryginalnych graficznie, efektownych plakatów na mecze drużyny seniorów naszego klubu oraz wszelkie inne wydarzenia organizowane przez Czerwono-Niebieskich, w tym turnieje dziecięce, Piknik Akademii, czy zawody okolicznościowe, nie tylko zresztą futbolowe. Afisz dotyczący berlińskiego turnieju, w polskiej wersji językowej, oczywiście autorstwa Mariusza, widnieje od jakiegoś czasu na głównej stronie witryny www.mksdebrzno.pl.

Zespół debrzeński wyjedzie do Niemiec wczesnym rankiem w sobotę 27 maja, a po dotarciu na miejsce dalszą część dnia spędzi m.in. na zwiedzaniu wielu atrakcyjnych obiektów w Berlinie, włącznie ze Stadionem Olimpijskim. Niedziela 28 maja to wydarzenia stricte piłkarskie. W godzinach 11.00-18.00 na dwóch boiskach zagra ogółem dwanaście ekip, w tym dwie polskie, bo oprócz teamu z Grodu Dzika zaprezentuje się Ilanka z przygranicznego Rzepina. Pozostali uczestnicy rozgrywek to NiAs Berlin, Flaminger Fuxxe, 1.FC Wilmersdorf, 1.FC Union Talente Berlin, BSV Eintracht Mahlsdorf, SC Staaken, SV Empor Brandenburg, Spandauer Kickers, Oscherslebener SC i naturalnie organizatorzy, czyli SC Borsigwalde.

Drużynę MKS-u będą w Niemczech reprezentować; Jan Bielecki, Hubert Dunikowski, Szymon Kaczyński, Jakub Lemańczyk, Nikodem Lisowski, Martyna Nagibor, Filip Nylec, Szymon Ogierman, Franciszek Osięglewski, Jan Pająk, Lena Wegner i Zuzanna Żłobecka. Główny trener to Norbert Mucha, któremu będą pomagać Krzysztof Dudzic i Paweł Wegner.

Warto dodać, iż koszty transportu na turniej pokryje w całości ze swoich środków Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Debrznie, która pozytywnie rozpatrzyła wniosek klubu i nie po raz pierwszy wesprze nasze działania. Dziękujemy serdecznie!