Franciszek Szuber w finale wojewódzkim turnieju "1x1"!23.05.2023r.
21 maja na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bytowie odbyły się regionalne eliminacje pierwszej, pilotażowej edycji turnieju piłki nożnej "1x1", a więc nowego projektu Polskiego Związku Piłki Nożnej dedykowanego dzieciom z roczników 2012-2015. Zagrały w nim młode talenty z klubów reprezentujących powiaty bytowski, chojnicki, człuchowski, słupski oraz Miasto Słupsk. W gronie kilkudziesięciu uczestników znalazło się czworo debrznian, wyłonionych drogą wewnętrznych zawodów, przeprowadzonych w ramach treningów.

Na pewno było to cenne, wymagające doświadczenie dla zawodników MKS-u, z których najlepiej spisał się najmłodszy z nich, czyli Franciszek Szuber, który w roczniku 2015 wywalczył trzecią lokatę i tym samym kwalifikację na finał wojewódzki, przewidziany we wrześniu.

W fazie grupowej Franek wygrał z Tymoteuszem Łazorem (JFA Przechlewo) 4:3, Kazimierzem Dylągiem (Kolejarz Chojnice) 4:1 i Aleksandrem Bulwanem (Lider Rychnowy) 5:1. W ćwierćfinale pokonał Ernesta Czerwińskiego (Chojniczanka Chojnice) 9:3, półfinał to porażka w drugim pojedynku z Łazorem (3:4), a w konfrontacji o podium zwyciężył Dawida Miniacha z Bytovii Bytów 8:3. BRAWO!

Gorzej poszło pozostałym Czerwono-Niebieskim, którzy nie zdołali przedrzeć się do najlepszej czwórki w swoich kategoriach wiekowych. Bardzo blisko tego była Lena Wegner (rocznik 2012), ponieważ w siedmioosobowej stawce (system "każda z każdą") wygrała dwa mecze (2:0 z Oliwią Gębką z Chojniczanki Chojnice i także 2:0 z Igą Krutza ze Startu Miastko), aby przy stanie 0:1 w trzeciej potyczce (z Oliwią Przyszlak z Piasta Człuchów)... zrezygnować z gry i dalszego udziału w imprezie. Wielka szkoda, bo szansa na finał wojewódzki była ogromna...

Nikodem Lisowski w roczniku 2012 zajął siódmą pozycję. Zaczął od zwycięstwa z Borysem Wozińskim (Kolejarz Chojnice) 2:1, następnie uległ Stanisławowi Jakubkowi (Kaszubia Studzienice) 1:3 i wygrał walkowerem z Erykiem Salomonem (Żelki Żelkowo). Ćwierćfinał to przegrana z Kamilem Niewiadomskim (Start Miastko) 1:2, a potem pozostały zmagania o lokaty 5-8. W nich debrznianin przegrał z Dawidem Drobińskim (Chojniczanka Chojnice) 0:1 oraz zremisował z Karolem Wnuk Lipińskim (Myśliwiec Tuchomie) 2:2 i lepiej egzekwował rzuty karne (2:0).

Wiktor Wasyłyk w stawce zawodników urodzonych w 2014 roku w grupie przegrał trzy spotkania (3:4 z Janem Bojkiem z Piasta Człuchów, 2:4 z Kacprem Kobiellą z Kaszubii Studzienice i 2:5 z Piotrem Gąbarczykiem ze Sparty Sycewice) oraz wysoko (7:1) pokonał Juliana Hinca (Bytovia Bytów). W rywalizacji o lokaty 9-13 reprezentant MKS-u wygrał walkowerem z Aleksandrem Czają (Zawisza Borzytuchom), 5:3 z Hincem i 3:0 z Klaudiuszem Kryspinem (Kolejarz Chojnice), zajmując dziewiąte miejsce.

Nad młodymi piłkarzami naszego klubu opiekę sprawowali trenerzy Krzysztof Dudzic i Paweł Wegner.