W Starogardzie Gdańskim jak w Debrznie: 8:112.05.2023r.
Zakończyliśmy pingpongową, ligową edycję 2022/2023 zwycięstwem 8:1 w Starogardzie Gdańskim z drugą drużyną ASiST KS Beniaminka 03. Trzy dni prędzej w Debrznie padł taki sam rezultat, a ponieważ debrznianie wygrali wszystkie cztery spotkania w rundzie finałowej oznacza to szesnastą lokatę w rozgrywkach i... chyba spadek do nowo tworzonej piątej ligi. O tym, czy tak się stanie przekonamy się najpewniej dopiero w sierpniu, gdy Pomorski WZTS zweryfikuje listę zgłoszeń na nową kampanię i wówczas zaszereguje kluby.

Czerwono-Niebiescy spóźnili się na mecz w Starogardzie Gdańskim. Nie dość, że podróżowaliśmy w piątkowe, zatłoczone na drogach popołudnie, to na domiar złego po trasie czekały na emkaesiaków niespodzianki w postaci "wahadeł" na remontowanych odcinkach popularnej "berlinki". Krótka rozgrzewka i mogliśmy przystąpić po gry. Podobnie jak w pierwszej konfrontacji dość łatwo wygrywali single Mirosław Kisełyczka i Daniel Orłowski (bez straty seta). Gorzej powiodło się Lechowi Wrzeszczowi, który uległ Maciejowi Błańskiemu 0:3, choć ten bój był bardziej zacięty niż wskazuje na to suchy rezultat. Z kolei Sebastian Michno po niepowodzeniu w premierowej odsłonie (7:11) z Dominikiem Darasewiczem, następne trzy partie rozstrzygnął pomyślnie i MKS prowadził 3:1.

Gry podwójne także dla debrznian. Orłowski z rezerwowym w tym dniu Robertem Stroińskim (nie grał w pierwszym meczu) gładko odprawili Błańskiego i Darasewicza, natomiast Kisełyczka i Michno wygrali 3:1 po ciekawym deblu z siostrami Szurgot. Później poszło już "z górki", jako że Stroiński wygrał 3:0 z Anną Szurgot, tak samo Orłowski z Darasewiczem, a ósmy punkcik dołożył Kisełyczka. Mirek przegrał wprawdzie inauguracyjną partię z Błańskim, ale w kolejnych trzech górował zdecydowanie. W tej sytuacji identycznie jak trzy dni wcześniej w protokole nie odnotowano już starcia Michno z Agatą Szurgot. Debrznianin niemal cudem wygrał 3:2, broniąc pięć meczboli, a w grze na przewagi w decydującym secie kluczowy punkcik uzyskał bardzo szczęśliwie.

Oczywiście cieszy wygrana i udany finisz sezonu. Teraz musimy być cierpliwi, spokojnie poczekać na postanowienia związku odnośnie kolejnej edycji. Zespół MKS-u na pewno będzie istniał nadal, co do tego nie ma żadnych wątpliwości, ale na jakim poziomie? Zobaczymy za kilka tygodni.

ASiST KS Beniaminek 03 II Starogard Gdański- MKS Debrzno 1:8

Punkty dla MKS-u: Mirosław Kisełyczka 2, Daniel Orłowski 2, Sebastian Michno 1, Robert Stroiński 1 oraz w grach podwójnych Orłowski/Stroiński i Kisełyczka/Michno.

Wyniki poszczególnych gier:

Anna Szurgot- Mirosław Kisełyczka 0:3 (5:11, 7:11, 5:11)
Maciej Błański- Lech Wrzeszcz 3:0 (11:6, 11:9, 12:10)
Agata Szurgot- Daniel Orłowski 0:3 (3:11, 8:11, 8:11)
Dominik Darasewicz- Sebastian Michno 1:3 (11:7, 7:11, 9:11, 11:13)
Błański/Darasewicz- Orłowski/Robert Stroiński 0:3 (6:11, 6:11, 6:11)
An. Szurgot/Ag. Szurgot- Kisełyczka/Michno 1:3 (5:11, 6:11, 11:8, 8:11)
An. Szurgot- Stroiński 0:3 (8:11, 5:11, 9:11)
Błański- Kisełyczka 1:3 (11:5, 6:11, 6:11, 5:11)
Darasewicz- Orłowski 0:3 (6:11, 3:11, 10:12)