Lica i Wegner z licencją trenerską UEFA C04.05.2023r.
Dwaj piłkarze drużyny seniorów MKS-u i zarazem opiekunowie zespołów juniorskich naszego klubu, a więc Bartłomiej Lica i Paweł Wegner, w miniony piątek 28 kwietnia pomyślnie ukończyli kurs trenerski UEFA C, organizowany w Bydgoszczy przez Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej. Zajęcia trwały kilka miesięcy i zostały sfinalizowane stosownym egzaminem.

Przypomnijmy, że Lica odpowiada w gronie Czerwono-Niebieskich za ekipę rocznika 2012 (i młodsi), czyli juniorów E1 (drugi zespół) MKS-u, natomiast Wegner od kilku miesięcy prowadzi zajęcia z drużyną juniorów F2, a zatem zawodnikami urodzonymi w 2015 roku (i młodszymi). Teraz już oficjalnie będą mogli występować jako trenerzy w rozgrywkach pod egidą Pomorskiego ZPN-u.

Gratulując "Lickowi" i "Diabłowi" dodajmy tylko, iż obecnie w Akademii Piłkarskiej MKS-u mamy pięciu trenerów z licencją UEFA C (oprócz wyżej wymienionych są to Krzysztof Dudzic, Norbert Mucha i Dariusz Piekarski) oraz jednego z uprawnieniami UEFA B, czyli Pawła Władyczaka, koordynującego pracę całego sztabu, zajmującego się grupą naborową (roczniki 2017 i młodsi) oraz pracującego z teamem seniorów z Grodu Dzika.