Juniorzy D2 też ze zwycięstwem16.04.2023r.
Zawodnicy rocznika 2011 (i młodsi) prawie skopiowali przebieg potyczki z GTS-em Czarna Dąbrówka rozegranej dwie godziny wcześniej przez ich starszych kolegów i również różnicą czterech goli pokonali tego przeciwnika. Rezultat brzmiał 6:2 i trzy punkty pozostały nad Debrzynką. Zupełnie zresztą zasłużenie, biorąc pod uwagę obraz gry.

Czerwono-Niebieskich poprowadził tego dnia Paweł Władyczak, w zastępstwie zaabsorbowanego obowiązkami studenckimi Norberta Muchy. Szybko otworzyliśmy wynik, bo już w 5. minucie po wrzutce z kornera w wykonaniu Antoniego Litwiniuka z bliska wpakował piłkę do siatki Aleks Czyżykowski. Na drugie trafienie debrznian przyszło nam czekać tylko siedem minut. Po zagraniu Daniela Urbana gola zdobył Litwiniuk. W 16 min. interwencja Czyżykowskiego omal nie zakończyła się bramką samobójczą, ale najedliśmy się jedynie strachu. W 22 min. było 3:0, gdy po podaniu Michała Bieszczada Piotr Pałubicki minął bramkarza i spokojnie umieścił futbolówkę w bramce.

Do przerwy 3:1, bo przyjezdni w 25 min. wykorzystali jedną z niewielu dogodnych okazji. Piłkarze MKS-u mogli przed zejściem do szatni odpowiedzieć i to dwukrotnie. W 30 min. Bieszczad strzelił w słupek, Pałubicki zaraz potem uderzył celnie, ale golkiper nie skapitulował. Lepszą sposobność na powiększenie dorobku mieliśmy w 35 min., kiedy Litiwniuk wykonywał karnego, lecz bramkarz obronił jego strzał i... dobitkę także!

W sześć minut po przerwie rozstrzygnęliśmy niedzielne zawody. W 38 min. po akcji Litwiniuka jeden z obrońców z Czarnej Dąbrówki kopnął piłkę tak pechowo, że ugrzęzła w siatce... W 41 min. z kolei ładnie szarżowała Lena Wegner i po wyłożeniu futbolówki przed bramkę Ksaweremu Byłeniowi nie pozostało nic innego jak trafić do "pustaka".

GTS mimo dość wątłej kadry nie rezygnował z ambitnej postawy i w 54 min. goście skarcili team debrzeński. Zbyt wysoko ustawieni w tym momencie emkaesiacy zostali skontrowani po składnej akcji i padł drugi gol dla rywali. Pewną wygraną naszego zespołu przypieczętował w 62 min. Nikodem Lisowski, dobijając z najbliższej odległości uderzenie Pałubickiego.

W sobotę 22 kwietnia juniorów D2 czeka daleki wyjazd do Słupska. O godz.13.00 zagramy tam z ekipą Gryfa II.

MKS Debrzno- GTS Czarna Dąbrówka 6:2 (3:1)
Bramki dla MKS-u: Aleks Czyżykowski (5), Antoni Litwiniuk (12), Piotr Pałubicki (22), samobójcza (38), Ksawery Byłeń (41), Nikodem Lisowski (62)
MKS: Szczepański, Szydłowski- Bielecki, Bieszczad, Byłeń, Czyżykowski, Lemańczyk, Lisowski, Litwiniuk, Nagibor, Osięglewski, Pająk, Pałubicki, Urban, L. Wegner, Żłobecka