Gładko z GTS-em16.04.2023r.
Juniorzy C1 pokonali na własnym boisku GTS Czarna Dąbrówka 5:1. Ekipa Dariusza Piekarskiego w trzecim wiosennym meczu zdobyła więc premierowe trzy oczka. Spotkanie może nie było nazbyt ciekawym widowiskiem, ale debrznianie, co dla nas najważniejsze, zainkasowali dość pewnie komplet punktów.

Pierwszy kwadrans rywalizacji nie obfitował w nadmiar ciekawych akcji. Jedynie w 14 min. Jakub Jaśkiewicz ładnie przechwycił futbolówkę, zainicjował kontrę, Emil Paczkowski dograł do Oliviera Rudzińskiego, a po strzale tego ostatniego i interwencji bramkarza Antoni Sadowski przestrzelił dobijając piłkę. W 18 min. prowadziliśmy 1:0. W obrębie szesnastki sfaulowano Paczkowskiego i Mateusz Kulicki bez problemu wykorzystał rzut karny. W 24 min. idealną okazję miał Paczkowski, lecz golkiper wyszedł zwycięsko z tego pojedynku. Chwilę później Kulicki oddał dwa strzały, w światło bramki i poza "prostokąt".

Kapitan drużyny z Grodu Dzika skuteczniejszy był w 28 min., kiedy w zamieszaniu podbramkowym płaskim uderzeniem zmieścił "gałę" przy słupku. W 33 min. MKS wygrywał już 3:0, po składnym ataku debrznian, zagraniu Kulickiego do Rudzińskiego i wygranym starciu z bramkarzem. Do zejścia do szatni na przerwę jeszcze tylko jedna interesująca akcja, tym razem pod naszą bramką. Błąd popełnił Miłosz Szyszka, ale zaraz potem go naprawił i nie dopuścił do utraty gola.

W 45 min. padło czwarte trafienie dla emkaesiaków. Po solowej próbie Sadowskiego i ładnym strzale piłka zatrzepotała w siatce. W 48 min. powinno być 5:0. Maksymilian Fąs podał do Paczkowskiego, Emil minął golkipera, ale wcelował jedynie w słupek. W 57 min. zobaczyliśmy wreszcie piątą bramkę, gdy Kulicki wykonywał rzut rożny, "sklepał" piłkę z Paczkowskim, dośrodkował i zamykający skrzydło Rudziński wpakował ją do bramki.

Walczących na miarę swoich możliwości przyjezdnych było stać na honorową zdobycz. W 60 min. po rzucie wolnym, interwencji Szyszki oraz skutecznej dobitce GTS poprawił wynik na 5:1 i w zasadzie na tym emocje skończyły się. Końcowe dwadzieścia minut meczu pozbawione większych wrażeń, z przewagą drużyny Piekarskiego, ale bez bramkowych efektów.

W sobotę 22 kwietnia o godz.11.00 zagramy następne spotkanie w tej kategorii wiekowej, na wyjeździe ze Startem Miastko.

MKS Debrzno- GTS Czarna Dąbrówka 5:1 (3:0)
Gole dla MKS-u: Mateusz Kulicki (18-k, 28), Olivier Rudziński (33, 57), Antoni Sadowski (45)
MKS: Szyszka- Beger, Fąs, Jaśkiewicz, Kanecki, Karbownik, Kulicki, Kułaczkowski, F. Lange, Paczkowski, Paprota, Rudziński, Sadowski, Wójtowicz