Dwie cyfry nad morzem12.04.2023r.
W zaległym spotkaniu klasy okręgowej juniorów C1 MKS przegrał na wyjeździe z Jantarem Ustka aż 1:10. Można krótko skwitować, iż niemal powtórzyliśmy scenariusz sprzed kilku miesięcy, gdy w rundzie jesiennej na Stadionie Miejskim ulegliśmy temu rywalowi 3:10. Czerwono-Niebiescy prowadzeni przez Dariusza Piekarskiego w poświąteczną środę zagrali na pewno lepiej, niż wskazuje na to końcowy wynik, nie zmienia to jednak faktu, że faworyci z nadmorskiej miejscowości odnieśli nadzwyczaj przekonywające zwycięstwo...

Jeszcze do przerwy ustrzegliśmy się wielkich strat, bo gospodarze pokonali wtedy dobrze spisującego się (przez całe zawody zresztą) Miłosza Szyszkę jedynie trzykrotnie, w 13, 15 i 32. minucie. Po zmianie stron tych goli było niestety dużo więcej. Z kronikarskiej powinności odnotujmy, że Jantar zdobywał je w 46, 48, 52, 54, 68, 73 i 78. minucie. Honorowe trafienie dla emkaesiaków zaliczył Antoni Sadowski w 62. minucie.

Okazja do rehabilitacji nadarzy się dość szybko, bo już za cztery dni. W niedzielę 16 kwietnia o godz.10.00 podejmiemy w Debrznie GTS Czarna Dąbrówka. Termin tej potyczki uległ niedawno zmianie i na prośbę gości obydwie drużyny zmierzą się dzień później niż to początkowo planowano (pierwotnie 15 kwietnia o godz.11.00).

Jantar Ustka- MKS Debrzno 10:1 (3:0)
Bramka dla MKS-u: Antoni Sadowski (62)
MKS: Szyszka- Beger, Białek, Fąs, Jaśkiewicz, Kanecki, Karbownik, Kulicki, Kułaczkowski, F. Lange, Nowicki, Rudziński, Sadowski, Wójtowicz