Dobry mecz młodzieży w Miastku02.04.2023r.
Na pochwały zasłużył zespół juniorów D2 (rocznik 2011 i młodsi) MKS-u za postawę w spotkaniu trzeciej kolejki rundy rewanżowej w Miastku. Start to czołowa ekipa rozgrywek w tej kategorii, tymczasem Czerwono-Niebiescy stawili zacięty opór rywalom, przegrywając wprawdzie 1:4, lecz pozostawiając po sobie korzystne wrażenie.

Drużyna Norberta Muchy pojechała na ligową potyczkę w dość wąskim zestawieniu, jedynie z trzema rezerwowymi piłkarzami. Mimo to zagraliśmy naprawdę przyzwoite zawody, z których zwłaszcza po przerwie można było "wycisnąć" nawet odrobinę więcej.

Pierwszą bramkę straciliśmy w 14. minucie, a drugą na trzy minuty przed końcem I odsłony. W zmianie stron debrznianie od 43. minuty przegrywali 0:3, ale nie zrażeni tym faktem odpowiedzieli golem Aleksa Czyżykowskiego, który w 57 min. przechwycił futbolówkę i nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. Miejscowi rezultat na 4:1 ustalili w 69 min., a więc tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego. Szkoda, bo mieliśmy przy stanie 1:3 swoje okazje na kontaktowe trafienie. Dwukrotnie obijaliśmy słupek (Filip Nylec i Nikodem Lisowski), a ponadto bezpośrednio z rzutu wolnego po rękach golkipera Antoni Litwiniuk wcelował w poprzeczkę.

W opinii trenera Muchy był to najlepszy występ jego podopiecznych w całym sezonie. Oby tak dalej, to i wkrótce powinniśmy uzyskiwać także lepsze wyniki! Po świątecznej pauzie emkaesiaków czeka mecz u siebie z GTS-em Czarna Dąbrówka, który rozegramy w niedzielę 16 kwietnia o godz.11.00.

Start Miastko- MKS Debrzno 4:1 (2:0)
Gol dla MKS-u: Aleks Czyżykowski (57)
MKS: Szczepański- J. Bielecki, Czyżykowski, Lemańczyk, Lisowski, Litwiniuk, Nagibor, Nylec, Osięglewski, Urban, L. Wegner, Żłobecka