Seniorzy nareszcie u siebie24.03.2023r.
W sobotę 25 marca 2023 r. o godz.15.30 w meczu 21. kolejki rozgrywek o mistrzostwo klasy okręgowej seniorzy MKS-u zagrają na własnym boisku z Gryfem II Słupsk. Po bardzo długiej przerwie kibice Czerwono-Niebieskich zobaczą swój zespół na Stadionie Miejskim. Ostatnio mieli taką okazję... 5 listopada ubiegłego roku, gdy wygraliśmy z Kaszubią Studzienice 5:3. Potem podopieczni Pawła Władyczaka zaliczyli cztery spotkania o punkty i wszystkie wyjazdowe! Odwiedziliśmy w tym czasie Machowino, Wyczechy, Tuchomie i Przechlewo.

Stało się tak dlatego, że mecz z Doliną Niepoględzie został przełożony, a nie odbył się także sparing z Pogonią Łobżenica, gdy debrznianie pauzowali w lidze na skutek wycofania się z rywalizacji Jantarii Pobłocie. Czekaliśmy zatem niemal pięć miesięcy na piłkarskie emocje w Debrznie i wreszcie to nastąpi.

Zapowiada się jutro interesujące widowisko, choć mocno niepokoją prognozy pogody, które mogą wyraźnie ograniczyć frekwencję na trybunach. Oby aura zachęciła sympatyków "kopanej" do przyjścia na ul. Sportową, a nie odstręczyła od tego pomysłu. Emkaesiacy po wyraźnej porażce w Tuchomiu zdobyli łatwe punkty w Przechlewie, gromiąc Brdę 8:3. Nadal nie prezentujemy się jednak piłkarsko tak dobrze jak w większości potyczek jesiennych i trudno przewidywać jaką formę pokażemy w starciu z rezerwami Gryfa. Kadrowo nie wygląda to źle, chociaż niewiadomą jest występ Michała Kawczaka, zmagającego się z przeziębieniem. Na pewno nie pojawi się natomiast na murawie Hubert Lange, który odpoczywa po czterech żółtych kartkach.

Konfrontacja w I rundzie na ul. Zielonej w Słupsku mogła się podobać, a MKS zwyciężył po niezwykle zaciętym boju 5:4. Wiosną gryfici grają solidnie, zdobyli komplet oczek za wygrane w roli gospodarzy z Garbarnią Kępice (2:1) i Leśnikiem Cewice (4:1). W przerwie zimowej ten zespół objął Wojciech Polakowski, mający za sobą ciekawą, owocną i... barwną przygodę futbolową. 49-latek w przeszłości reprezentował barwy... 15 (!) klubów, a wiosną 1996 r. zagrał w ośmiu spotkaniach w ekstraklasie w Amice Wronki, w trakcie debiutanckiego sezonu na tym szczeblu tego klubu. Malo tego, Polakowski "zasmakował" później w piłce plażowej i to na wysokim szczeblu, bo grał w reprezentacji Polski, a następnie był szkoleniowcem kadry U-21 na piasku. W Gryfie (oczywiście w klasycznej odmianie futbolu) też już był w przeszłości i to zarówno jako czynny piłkarz, jak również trener.

Zapraszamy kibiców na Stadion Miejski w sobotnie popołudnie, wspierajcie Czerwono-Niebieskich znad Debrzynki!

Historia meczów MKS-u z Gryfem II Słupsk i strzelcy bramek dla debrzeńskiego teamu:

1. 04.09.2010 r. MKS - Gryf II 0:3 (0:2); (klasa okręgowa)
2. 10.04.2011 r. Gryf II - MKS 2:0 (0:0); (klasa okręgowa)
3. 23.10.2021 r. Gryf II - MKS 0:4 (0:2); Szawarniak 2, P. Wegner 2; (klasa okręgowa)
4. 14.05.2022 r. MKS - Gryf II 4:1 (1:0); Szostek, K. Dudzic, Władyczak, Nykiel; (klasa okręgowa)
5. 28.08.2022 r. Gryf II - MKS 4:5 (1:2); Szawarniak 3, samobójcza, Szostek

Bilans: trzy zwycięstwa MKS-u, dwie wygrane Gryfa II, gole 13-10 na korzyść debrznian.