GTS - MKS 2 kwietnia w Potęgowie22.03.2023r.
Komisja ds. Rozgrywek Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej wyznaczyła dzisiaj z urzędu datę, godzinę i miejsce rozegrania meczu 22. kolejki klasy okręgowej seniorów GTS Czarna Dąbrówka - MKS Debrzno. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 2 kwietnia o 14.00 w Potęgowie.

O sprawie pisaliśmy 20 lutego, gdy sygnalizowaliśmy problemy ekipy z Czarnej Dąbrówki z lokalizacją domowych gier o punkty w rundzie wiosennej sezonu 2022/2023 w sytuacji remontu własnego kompleksu sportowego. Wtedy w rachubę wchodziły dwa obiekty zastępcze na mecz z Czerwono-Niebieskimi, a mianowicie w Potęgowie oraz w Nożynie. Boisko w tej drugiej miejscowości nie ma weryfikacji na okręgówkę, a jedynie na klasę B i od początku było bardzo wątpliwe, że mecze na wyższym szczeblu będą mogły się tam odbywać. Ponieważ zalecenia związku co do poprawy infrastruktury nie zostały spełnione, GTS następne zawody w roli gospodarzy rozegra w gościnie w Potęgowie, tak jak stało się to w przypadku tegorocznych marcowych potyczek ze Startem Miastko i KS Włynkówko.

Piłkarze MKS-u zaznajomią się więc ze stadionem Pomorza dwukrotnie w bardzo krótkim odstępie czasu, bo przecież oprócz konfrontacji z GTS-em zagramy tam z potęgowianami trzynaście dni później, tj. w sobotę 15 kwietnia o godz.15.00.