Więcej turniejów dla najmłodszych?14.03.2023r.
Jakiś czas temu, a dokładnie 27 lutego obradował Zarząd Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Jednym z tematów poruszanych przez to gremium były ligowe turnieje dla kategorii od E1 po G1, czyli odnosząc to do obecnego sezonu od rocznika 2012 po 2016. Otóż wiele wskazuje na to, że liczba imprez (LICZBA, a nie ILOŚĆ, jak to ujęto w komunikacie, tak a propos...) dla młodziutkich futbolistów ulegnie w przyszłości zmianie i to w dobrą stronę.

Przypomnijmy, że zarówno w rundzie jesiennej, jak i wiosennej bez względu na liczebność danej grupy rozgrywkowej w tych zmaganiach odbywają się po trzy imprezy mistrzowskie. Od edycji 2023/2024 najprawdopodobniej (wymaga to jeszcze późniejszego zatwierdzenia przez zarząd) turniejów będzie więcej, tzn. każda drużyna przydzielona do danej grupy stanie się gospodarzem jednej imprezy w I i II części sezonu. Oznacza to aż cztery turnieje w rundzie w grupie czterozespołowej i odpowiednio pięć w pięciodrużynowej.

Jeśli faktycznie tak się stanie będzie to oczywiście krok w dobrym kierunku, bo im więcej gry, tym rzecz jasna lepiej dla najmłodszych futbolistów. Warto wspomnieć, że ostatnio podobna (lecz nie identyczna) sytuacja miała miejsce w kampanii... 2014/2015, gdy rozgrywano po cztery turnieje w rundzie, a nie trzy. Czerwono-Niebiescy grali wówczas w kategorii juniorów E2 (rocznik 2005 i młodsi) pod wodzą Sławomira Słonki. Od sezonu 2015/2016 trzymano się już zasady obowiązującej do dziś, czyli trzech imprez ligowych jesienią i trzech w trakcie rewanżów.