"Rola" wróciła na tron13.03.2023r.
Pora na podsumowanie XXII Mistrzostw Zakładów Pracy (i Przyjaciół|) Debrzna w halowej piłce nożnej. Rozgrywany w dobrej, sportowej atmosferze turniej, będący integralną (od 2016 roku!) częścią akcji charytatywnej "Debrzno Pomaga Potrzebującym", zakończył się wygraną ekipy Rola sp. z o.o. Człuchów. Drużyna występująca w naszej imprezie nieprzerwanie od siedmiu lat zwyciężyła drugi raz w historii, gdyż poprzednio zajęła pierwszą lokatę w 2020 roku.

W ten sposób zdetronizowała strażaków z OSP Debrzno, którzy... nie bronili tytułu, bo wycofali się z zawodów na kilka dni przed datą ich rozgrywania. Szkoda, gdyż na placu boju w gronie sześciu zespołów został tylko jeden (!) z Debrzna... To oczywiście niezawodni reprezentanci Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, którzy są z nami ZAWSZE i to się chwali, bo bez względu na osiągane rezultaty doskonale bawią się w turnieju.

W edycji AD 2023 obejrzeliśmy na boisku w hali Szkoły Podstawowej aż trzy debiutujące teamy, a mianowicie Armę, Omnivent i Robsona. Dodało to kolorytu imprezie i... dobrze, bo nic tak nie ubarwia danego przedsięwzięcia jak wszelakie nowości. Rywalizacja stała pod znakiem dominacji Roli i Kabera, a w decydującym o pierwszej pozycji meczu człuchowianie wygrali 2:0. Dla lipczan w czwartym starcie w mistrzostwach drugie miejsce jest i tak najlepszym wynikiem.

Interesujący był wyścig po tytuł króla strzelców. Niemal rzutem na taśmę Krzysztof Redzimski (Arma) dorównał prowadzącemu w klasyfikacji snajperów Jarosławowi Wójcikowi (Rola) i wobec faktu, iż obaj zdobyli po 13 bramek rozegrano krótką dogrywkę na rzuty karne. Redzimski wykorzystał swojego "karniaka", z kolei uderzenie Wójcika wybronił Sławomir Słonka (Kaber) i tak wyłoniono najskuteczniejszego "goleadora". Wójcik i tak miał powody do satysfakcji, ponieważ został MVP zawodów, co oznacza, iż powtórzył wyczyn sprzed sześciu lat! W 22-letnich dziejach mistrzostw jedynie dwóch piłkarzy więcej niż raz było wyróżnianych tym trofeum. Chodzi właśnie o Wójcika oraz Mirosława Kisełyczkę, który w barwach MOW zgarniał statuetkę dla najlepszego zawodnika w 2004, 2006 i po bardzo długiej przerwie w 2022 roku.

Niedzielne rozgrywki sędziował Paweł Wegner, serdecznie dziękujemy! Wielkie ukłony należą się wszystkim, którzy wsparli akcję charytatywną. Przez dwa dni w szkolnym obiekcie graliśmy dla Wojtusia Sikorskiego. Dzięki Wam konto utworzone w szczytnym celu zostało zasilone kwotą ponad 4100 złotych ze sportowych aktywności, a w ogóle wg stanu na wieczór 12 marca z szeregu przedsięwzięć, odbywających się w wielu miejscach (włącznie z Internetem) kwota urosła do około 75 tysięcy złotych. Co ważne, to z pewnością nie koniec, bo spływają jeszcze następne zadeklarowane płatności! Kolejny raz Debrzno pokazało ogromną, pozytywną siłę!

XXII Mistrzostwa Zakładów Pracy (i Przyjaciół) Debrzna w halowej piłce nożnej - 12 marca 2023 r.

Arma - Robson 3:1

4. Omnivent Lipka 6 10-13
5. MOW Debrzno 3 5-16
6. Robson Biskupnica 0 2-18