Sześć dziecięcych drużyn pięknie zagrało dla Wojtusia12.03.2023r.
W niedzielne przedpołudnie 12 marca kontynuowaliśmy sportowe akcenty akcji charytatywnej "Debrzno Pomaga Potrzebującym". Impreza piłkarska rocznika 2014 (i młodsi) zgromadziła sześć ekip z trzech województw, a wraz z młodziutkimi futbolistami obecni byli w szkolnej hali ich rodzice-kibice, którzy mocno dopingowali swoje drużyny.

W sali numer 18 na pietrze obiektu królowali rodzice dzieci naszego zespołu, serwując uczestnikom zawodów i sympatykom juniorskiego futbolu kawę, herbatę, wszelkiego rodzaju słodkości i inne kulinarne pyszności. Dowolne datki lądowały natychmiast w puszce z przeznaczeniem dla akcji. Wszak tego dnia wszyscy graliśmy dla Wojtusia Sikorskiego i to było najistotniejsze. Co ważne, młodziutki podopieczny przedsięwzięcia dość długo był obecny z rodzicami w hali i rozpoczął nawet symbolicznie jedno ze spotkań emkaesiaków.

Dziękujemy serdecznie za pomoc w organizacji całości szerokiej grupie osób w to zaangażowanych, w tym sędziemu Bartłomiejowi Licy. Oceniając stricte piłkarsko był to kolejny cenny sprawdzian dla Czerwono-Niebieskich, którzy w większości (wyjątkiem była Brda Rytel) zmierzyli się z rywalami nieznanymi sobie i już sam ten fakt jest korzystny. Mecze były interesujące, a najskuteczniej prezentowali się na boisku goście z FA Fair Play Złotów oraz właśnie team znad Debrzynki.

Nagrody (puchary i medale) wręczyli zawodnikom i szkoleniowcom burmistrz Debrzna Wojciech Kallas i trener-koordynator Akademii Piłkarskiej MKS-u Paweł Władyczak.

Wyniki meczów i zdobywcy bramek dla MKS-u:

MKS- Brda 3:0 (A. Jarosz 2, W. Wasyłyk)
Pogoń- FA Fair Play 0:1
Kamionka- Jantar 0:1
MKS- Pogoń 4:4 (W. Wasyłyk, L. Wegner, A. Jarosz, W. Obarzanek)
Brda- Jantar 1:2
FA Fair Play- Kamionka 5:2
Pogoń- Brda 3:0
Kamionka- MKS 0:2 (W. Wasyłyk, Traczyk)
Jantar- FA Fair Play 0:5
Pogoń- Kamionka 3:1
Brda- FA Fair Play 1:1