Udane zawody pingpongistów i siatkarzy11.03.2023r.
Sobotnie (11 marca) wydarzenia w hali Szkoły Podstawowej mogły się podobać. W ramach akcji charytatywnej "Debrzno Pomaga Potrzebującym" rozegrano dwa turnieje przeznaczone dla zwolenników tenisa stołowego oraz siatkówki. Nieco niefortunny okazał się dużo wcześniej ustalony termin gier pingpongistów (kolizja z rywalizacją w lidze), co zabrało nam ewidentnie część potencjalnych uczestników.

Powodów do narzekania jednak nie ma, gdyż ci, którzy pojawili się w szkolnym obiekcie mieli sposobność zagrać sporą liczbę meczów. Stawkę zawodników pogrupowaliśmy ostatecznie troszkę inaczej niż pierwotnie zakładał plan. Połączyliśmy zmagania seniorów i oldbojów, co skutkowało ciekawszym przebiegiem turnieju. Pod hasłem "Gramy dla Wojtusia" najlepiej zaprezentowali się Tobiasz Bartoś, Łukasz Morawski i Dominik Frąckowiak, ale wszyscy tenisiści otrzymali tę samą pamiątkę na finiszu zawodów, czyli okolicznościowy medal, potwierdzający ich udział w akcji.

Popołudnie należało do siatkarzy. Jubileuszowy, bo już dziesiąty turniej drużyn mieszanych (główni organizatorzy to Mariusz Leśniewicz i Jan Płaczek) zgromadził na starcie sześć ekip, które podzielono drogą losowania na dwie grupy. Kilkugodzinna zacięta rywalizacja pod siatką przyniosła triumf ekipy o nazwie Amstel, a dalsze miejsca przypadły zespołom: Orły Basi, Goodvalley, Amator Team, Nieużytki Farmera i Rodzinki. Wszystkie zgarnęły puchary, z kolei zawodniczki i zawodnicy efektowne medale, a dodatkowo obdarowano wyróżnieniami specjalnymi Wiesławę Kozowską-Lenc (najlepsza siatkarka) i Kamila Więcka (najlepszy siatkarz).

No i sprawa kluczowa, najważniejsza tego dnia, a mianowicie to, co znalazło się w puszce, czyli środki na rzecz wsparcia w leczeniu i rehabilitacji Wojtusia Sikorskiego. Z obydwu imprez to było łącznie 2020 złotych. Brawo dla wszystkich darczyńców!

TENIS STOŁOWY

Kategoria I - szkoła podstawowa

1. Tobiasz Bartoś (Rychnowy)
2. Maciej Kotlęga (Chojnice)