"Gramy dla Wojtusia" - 12 marca futbolowa impreza zakładowa10.03.2023r.
Turniejem, który zwieńczy sportowe propozycje związane z akcją charytatywną "Debrzno Pomaga Potrzebującym" będą XXII Mistrzostwa Zakładów Pracy (i Przyjaciół) Debrzna w halowej piłce nożnej. To tradycyjna impreza odbywająca się w okresie zimowym w Grodzie Dzika, której początki sięgają 2001 roku i poza małą przerwą covidową (2021) rokrocznie organizowana jest przez MKS. Od kilku lat wiążemy ją ze zbieraniem środków finansowych w celu wsparcia osób lub osoby zmagającej się z problemami zdrowotnymi.

W tym roku zawody odbywają się pod hasłem "Gramy dla Wojtusia", bo jak już wspominaliśmy pomagamy Wojtkowi Sikorskiemu z Debrzna, chorującemu na dystrofię mięśniową Duchennea. "Zakładówkę" zaczniemy już o godz.14.30 w niedzielę 12 marca i jest to zasadnicza zmiana w porównaniu z wcześniejszymi planami, gdyż pierwszy gwizdek pierwotnie miał wybrzmieć o 15.30. Ostatecznie wystartuje sześć ekip, czyli jedna więcej niż w 2022 roku, a miało być ich nawet siedem. W ostatniej chwili wycofali się jednak... obrońcy tytułu sprzed dwunastu miesięcy, a więc Ochotnicza Straż Pożarna. Zagrają zatem: MOW Debrzno, Robson Biskupnica, Rola sp. z o.o. Człuchów, Kaber Lipka, Omnivent Lipka i Arma Lipka. Obejrzymy na boisku aż trzy debiutujące w naszej imprezie zespoły, czyli Robson, Omnivent i Arma. W programie przewidziano piętnaście spotkań, a każde potrwa 15 minut. Zapraszamy kibiców do hali Szkoły Podstawowej w Debrznie!

12 marca także inne wydarzenia, bo poza anonsowanym dziś turniejem zakładowym oraz rywalizacją dzieci rocznika 2014 (pisaliśmy o tym wczoraj) wiele będzie się działo w sali widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki. Od 15.00 do 19.00 występy artystyczne, koło fortuny, fotobudka, lustro, strefa hand made, licytacje, słodkości, pyszne pierogi i inne wiktuały przygotowane prze Panie z KGW, ale również grillowanie żeberek przez wyspecjalizowanego kucharza. Ponadto koncert gwiazdy wieczoru, którą tym razem jest grupa Golden Life. Ciekawe atrakcje także nad jeziorem Staw Miejski, gdzie o 14.00 pojawią się morsy, a koło PZW "Sandacz" zaprosi wszystkich zgromadzonych na zupę rybną i fantoniadę.

XXII Mistrzostwa Zakładów Pracy (i Przyjaciół) Debrzna w halowej piłce nożnej - 12 marca 2023 r.

14.30 Arma - Robson
14.48 Kaber - Omnivent