"Gramy dla Wojtusia" - 11 marca tenis stołowy, siatkówka i mecz seniorów!08.03.2023r.
Szybkimi krokami zbliża się finał dorocznej akcji charytatywnej "Debrzno Pomaga Potrzebującym". Przy okazji bardzo owocnej licytacji koszulki drużyny seniorów MKS-u Debrzno niedawno o tym wspominaliśmy, teraz najwyższa pora przedstawić garść szczegółów co do wydarzeń przewidzianych w weekend 10-12 marca. W tym roku ludzie dobrej woli zbierają środki finansowe dla niespełna 7-letniego debrznianina Wojciecha Sikorskiego, zmagającego się od jakiegoś czasu z dystrofią mięśniową Duchennea.

W tym tekście skupimy się przede wszystkim na imprezach sportowych, których centrum zarówno w sobotę, jak i potem w niedzielę stanie się hala Szkoły Podstawowej. Cztery z nich organizuje MKS, jedną szeroko rozumiane środowisko siatkarskie. Całość zaczniemy 11 marca o godz.9.30 towarzyskim turniejem tenisa stołowego. Zawody odbędą się w pięciu kategoriach, a mianowicie szkoła podstawowa, szkoły ponadpodstawowe, seniorzy, oldboje i kobiety. Wpisowe wynosi 15 zł. od osoby dorosłej i symboliczne 5 zł. od dzieci i młodzieży. Oczywiście wszystko wyląduje w przygotowanej puszce, mile widziane będą także dodatkowe Wasze datki na rzecz akcji.

Po zmaganiach pingpongistów szkolny obiekt przejdzie we władanie miłośników siatkówki. Od godz.15.00 można obserwować jubileuszowy, dziesiąty turniej drużyn mieszanych, w którym start zapowiedziało sześć ekip. Emocje gwarantowane!

Sympatyków futbolu zapraszamy też na Stadion Miejski, gdzie pauzujący akurat w lidze seniorzy Czerwono-Niebieskich rozegrają 11 marca o godz.15.30 sparingową potyczkę z występującą w V lidze wielkopolskiej Pogonią Łobżenica. Naturalnie i na imprezie siatkarskiej i na meczu emkaesiaków również będzie można wesprzeć akcję charytatywną, do czego serdecznie zachęcamy.

To nie wszystko, bo o niedzielnych (12 marca) atrakcjach (nie tylko stricte sportowych) napiszemy osobno wkrótce, a ponadto warto zwrócić uwagę, że w piątek 10 marca wiele zadzieje się we wszystkich szkołach podstawowych w gminie Debrzno, gdzie przewidziano licytacje, fantoniady, kiermasze słodkości itd. Dosłownie każda forma pomocy jest bezcenna i (taką mamy nadzieję) złoży się na imponujący wynik zbiórki.