KKS Kalisz najlepszy w Licheniu 06.03.2023r.
Trzydniowe (3-5 marca) zawody piłkarskie rozgrywane na pełnowymiarowym boisku ze sztuczną nawierzchnią w Licheniu Starym w Wielkopolsce to był znakomity sprawdzian dla drużyny Dariusza Piekarskiego. Rozegraliśmy w ciągu weekendu siedem spotkań z silnymi rywalami i mimo, iż wyniki Czerwono-Niebieskich nie były rewelacyjne, to doświadczenie zdobyte na przyszłość, choćby w kontekście rundy wiosennej w klasie okręgowej, jest bezcenne.

To była też wręcz doskonała okazja, aby skonfrontować się z przeciwnikami, z którymi na co dzień nie gramy w lidze. Do tego z rożnych stron kraju, więc już to powoduje, że wartość startu w tych zawodach była niezaprzeczalnie wysoka. Trzy ekipy górowały nad resztą stawki, a ostatecznie najwyżej w tabeli imprezy uplasowali się reprezentanci KKS-u Kalisz, minimalnie wyprzedzając Championa Warszawa. Z kolei tylko punkcik mniej zgromadził team Wielkopolska Komorniki.

Debrznianie zaczęli udział w turnieju od piątkowej porażki 0:4 z późniejszymi zwycięzcami rozgrywek z Kalisza. Sobota powitała nas wygraną 1:0 z Orlikiem Kaźmierz (bramka Oliviera Rudzińskiego), ale potem ulegliśmy innemu Orlikowi, temu z Łagiewnik 0:3, by na koniec dnia także przegrać, ale po dużo bardziej wyrównanej walce, 1:2 z Pilicą Tomaszów Mazowiecki. Znowu do siatki trafił Rudziński i dość długo podopieczni Piekarskiego byli na prowadzeniu, jednak w dalszej fazie meczu Miłosz Szyszka (bardzo dobra forma w zawodach) dwukrotnie skapitulował.

W niedzielę było już znacznie słabiej, bo w trzech potyczkach straciliśmy ogółem aż 12 goli, nie zdobywając żadnego. Rywale byli po prostu lepsi, chociaż szkoda meczu z Osiczanką, w którym MKS miał największe szanse na korzystny rezultat. Nasza ekipa grała trzeciego dnia bez nie będącego w pełni sił Emila Paczkowskiego, co w znacznym stopniu ograniczyło i tak wąskie pole manewru trenerowi.

Konkludując: wrażenia z dalekiego wyjazdu są pozytywne i to jest najważniejsze. Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom naszych zawodników, którzy w dużej mierze partycypowali w kosztach uczestnictwa drużyny w zawodach. Szczególne ukłony kierujemy w stronę Pani Agnieszki Beger, za współudział w transporcie zespołu.

Wyniki meczów i strzelcy goli dla MKS-u:

Champion- Wielkopolska 0:1
Pilica- Osiczanka 2:0
KKS- MKS 4:0
Orlik K.- Orlik Ł. 0:1

MKS- Orlik K. 1:0 (Rudziński)
Orlik Ł.- KKS 0:2
Champion- Orlik K. 3:0
Orlik Ł.- MKS 3:0
KKS- Champion 0:0
Wielkopolska- Osiczanka 2:0
MKS- Pilica 1:2 (Rudziński)