Sześciu pretendentów do "Klubu 2880"04.03.2023r.
Dziś początek rundy rewanżowej w seniorskiej klasie okręgowej, a my dosłownie na moment wracamy jeszcze do wydarzeń z jesieni. Oto wśród siedemnastu klubów - uczestników rozgrywek (nie wliczamy już, co naturalne, wycofanej w trakcie sezonu Jantarii Pobłocie) zaledwie SZEŚCIU piłkarzy zaliczyło w macierzystych drużynach wszystkie mecze "od deski do deski", czyli po 90 minut.

Niezwykle ciężka to sztuka być niezastąpionym, bo futbol to przecież kartki, kontuzje, a na poziomie amatorskim także rozliczne obowiązki zawodowe, czy powinności rodzinne utrudniające dyspozycyjność w każdej kolejce. Stąd gra nie tylko we wszystkich meczach ekipy, którą się reprezentuje, ale przy tym za każdym razem w pełnym wymiarze czasowym, jest bez dwóch zdań powodem do szacunku.

Ponieważ w tej kampanii komplet minut w 32 meczach to 2880, więc o takiej nieformalnej nazwie elitarnego "klubu" możemy tu mówić. Warto jednak pamiętać, iż liga ma do odrobienia kilka zaległości z I rundy, stąd szóstka zawodników rozegrała dotąd (będąc niezastąpionymi) różną liczbę minut, niekoniecznie na półmetku zmagań jest ich 1440. Uwzględniliśmy ten fakt w poniższym zestawieniu.

Zauważmy, że ciągle, mimo nieubłaganego upływu czasu, nie do zdarcia pozostaje Józef Pela, prawie 52-letni (!) bramkarz Kaszubii Studzienice, kolejny sezon będący zawsze i wszędzie z ekipą Żółto-Czarnych. Niestety, żaden z 24 piłkarzy MKS-u Debrzno, którzy zagrali choćby raz jesienią nie jest już kandydatem do miana niezastąpionego. Najbliżej tego byli w minionych miesiącach Paweł Władyczak (zszedł z murawy 18 minut przed końcem konfrontacji z GTS-em Czarna Dąbrówka, natomiast absencji w Pobłociu nie bierzemy pod uwagę), Krystian Szostek (nieobecny w Kępicach) oraz Michał Pacholik (czerwona kartka w Dębnicy w derbach z Piastem Człuchów i w konsekwencji jednomeczowa pauza, poza tym trzykrotnie opuszczał boisko w samej końcówce ligowych konfrontacji).

Czy którykolwiek z doborowej szóstki futbolistów dotrwa do 10 czerwca z kompletem rozegranych minut? Przekonamy się o tym za trzy miesiące...

Jakub Gralak (GTS Czarna Dąbrówka) 16 meczów/1440 minut
Damian Mikołajczyk (Pomorze Potęgowo) 16 meczów/1440 minut