Cztery dodatkowe spotkania pingpongistów01.03.2023r.
Wczoraj Pomorski Wojewódzki Związek Tenisa Stołowego poinformował kluby grające na szczeblu IV ligi o dalszych krokach terminarzowych w sezonie 2022/2023. W każdej z trzech grup tych rozgrywek zakończono fazę zasadniczą, a teraz czeka uczestników zmagań rywalizacja o poszczególne miejsca.

Co ciekawe, odbędzie się ona inaczej niż w poprzednich latach, gdy wyłącznie czołowe drużyny konfrontowały się dalej między sobą, oczywiście w celu wyłonienia awansujących do III ligi. Teraz wszyscy pograją dłużej po to, aby ustalić ostateczną, dokładną kolejność kampanii pod kątem stworzenia od jesieni V ligi. Czerwono-Niebiescy z Debrzna po wygranej w Koczale uplasowali się na szóstej pozycji w swojej grupie i obecnie zmierzymy się z teamami, które zajęły identyczną lokatę w dwóch pozostałych, tzn. Wieżą Połchowo oraz ASiST KS Beniaminkiem 03 II Starogard Gdański.

Oficjalne daty tych meczów to 4 marca (Wieża, u siebie), 11 marca (Beniaminek 03 II, wyjazd), 1 kwietnia (Wieża, na wyjeździe) i 22 kwietnia (Beniaminek 03 II, u siebie), jednak już wiemy, że pierwsze dwie z tych potyczek zostaną przełożone. Związek daje możliwość dość swobodnej zmiany dat spotkań, zwraca tylko uwagę, aby wszystkie odbyły się maksymalnie do 13 maja. Dodajmy, że formalnie rywalizacja na linii MKS - Wieża - Beniaminek II będzie toczyć się o lokaty 16, 17 i 18.

Jak to wygląda, gdy weźmiemy pod uwagę starcia o inne miejsca? Otóż TS Chojnice, C.S.T. Czarne, Profesjonal 24 Skowarcz, GKTS II Gdańsk, MRKS II Gdańsk i STS Borkowo rozstrzygną kwestię miejsc 1-6 (tutaj zaliczane są rezultaty meczów rozegranych wcześniej w grupach), Junior II Miastko, KTS-K GOSRiT Luzino i Turbo Tenis Stołowy II Skarszewy zagrają o lokaty 7-9, Wiking Rychnowy, ATS IV Małe Trójmiasto Rumia i F.H.U. Jar-Went MTS II Kwidzyn o pozycje 10-12, Salos Rumia, ZSP Jedynka Bytów i GOK Ryjewo o 13-15, a Granit Koczała rozegra dwumecz z 3STS Starogard Gdański o miejsca 19-20.