W derbach na półmetku najskuteczniejszy Piast24.02.2023r.
Człuchowski Piast zgromadził najwięcej punktów w rundzie jesiennej w klasie okręgowej seniorów, jeśli weźmiemy pod uwagę wyłącznie mecze między lokalnymi rywalami, czyli w obrębie naszego powiatu. Takich spotkań ogółem odbyło się dziesięć. Poza małym potknięciem na boisku w Dębnicy z Czarnymi Czarne (2:2) liderzy klasyfikacji wygrali wszystkie trzy swoje pozostałe konfrontacje. Wysoko, bo na drugim miejscu znajdują się podopieczni Pawła Władyczaka. MKS przegrał na wyjeździe właśnie z Piastem, a w trzech innych potyczkach (z Brdą Przechlewo, Czarnymi Czarne i Sokołem Wyczechy) Czerwono-Niebiescy zainkasowali komplet oczek.

W dziesięciu meczach drużyn powiatu człuchowskiego padło 47 goli, a zatem piłkarze byli bardzo skuteczni. Warto zauważyć, że tylko raz odnotowano rezultat remisowy i to od razu w premierowych zawodach w naszej okolicy, gdy Piast podzielił się punktami z Czarnymi. 23 zawodników ma na koncie przynajmniej jedno trafienie, a liderem tego rankingu jest Łukasz Kościan z Sokoła, mając siedem goli. To absolutnie nie dziwi, ponieważ wespół z Mariuszem Mikołajczykiem z Pomorza Potęgowo dzieli pierwszą pozycję w tabeli strzelców całej ligi. Zdobył 28 bramek, czyli dokładnie 1/4 jego osiągnięcia to trafienia w derbach.

Jak się okazuje występy w roli gospodarza wcale nie były do końca atutem drużyn, bo na dziesięć gier tylko w czterech przypadkach zwyciężali miejscowi, a poza wspomnianym remisem mieliśmy aż pięć wygranych gości.

Siedmiu futbolistów znad Debrzynki miało przyjemność cieszyć się z goli uzyskanych w prestiżowych derbowych meczach. Czy powiększą swój dorobek wiosną? Nie mamy wątpliwości, że tak, a ponadto "nie obrazilibyśmy się", gdyby zaistniała okazja do dopisania do tego wykazu kolejnych nazwisk futbolistów teamu z ul. Sportowej...

Wyniki derbów jesienią 2022 r.:

Piast Człuchów- Czarni Czarne 2:2
MKS Debrzno- Brda Przechlewo 6:4
Czarni Czarne- MKS Debrzno 0:1
Sokół Wyczechy- Brda Przechlewo 11:0
Piast Człuchów- MKS Debrzno 4:2
Czarni Czarne- Sokół Wyczechy 0:2
Piast Człuchów- Sokół Wyczechy 2:1
Brda Przechlewo- Czarni Czarne 1:3
Brda Przechlewo- Piast Człuchów 0:2
Sokół Wyczechy- MKS Debrzno 1:3