Mecze GTS-u w Potęgowie i... Nożynie?20.02.2023r.
W rundzie wiosennej kampanii 2022/2023 w słupskiej klasie okręgowej seniorów dwa kluby spotkania w roli gospodarzy będą rozgrywać poza swoim nominalnym obiektem. Pierwszy z nich to KS Włynkówko, od kilku miesięcy korzystający z murawy Stali Jezierzyce, a teraz dodać do tego należy outsidera rozgrywek GTS Czarna Dąbrówka. Stadion tego klubu przechodzi kompleksową modernizację i przynajmniej do czerwca ekipa z Czarnej Dąbrówki mecze o punkty zorganizuje na boisku w Potęgowie (pierwsze dwa) oraz najprawdopodobniej w Nożynie (kolejnych sześć).

Czerwono-Niebiescy z Debrzna zagrają w trakcie rewanżów zarówno w Jezierzycach (6 maja), jak i (chyba) w Nożynie (weekend 1/2 kwietnia). Ta delikatna niepewność co do korzystania przez drużynę GTS-u z boiska w Nożynie wynika z faktu, iż na co dzień występuje tam miejscowy WKS w klasie B, zatem zgodę na rozgrywanie zawodów na szczeblu klasy okręgowej musi wyrazić Komisja ds. Licencji Klubowych Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Ciekawostka: gdyby rzeczywiście wydano pozytywną opinię na grę GTS-u w Nożynie mielibyśmy sposobność odwiedzić ten obiekt po przeszło 36 latach przerwy! Otóż wprawdzie emkaesiacy nie mieli nigdy okazji zmierzyć się z WKS-em, ale poprzednik obecnego klubu znad Debrzynki, czyli "Żagiel" rywalizował z LZS-em Nożyno w sezonie 1986/87 w grupie południowej ówczesnej klasy B... Wtedy piłkarze z Grodu Dzika zajęli czwartą lokatę w całej edycji, natomiast LZS przedostatnią jedenastą.

Jeśli już mowa o wynajmowaniu "obcych" lokalizacji na mistrzowskie zawody w okręgówce na ziemi słupskiej dodajmy dla porządku, że człuchowski Piast wraca do swojego "domu" po tym, jak cały rok 2022 spędził gościnnie w Dębnicy.