1,5% podatku na rzecz MKS-u? Nadal możesz to zrobić!16.02.2023r.
Przez kilkanaście poprzednich lat osoby, którym bliski jest Miejski Klub Sportowy Debrzno mogły przekazywać 1% należnego podatku przy rozliczeniu z fiskusem za miniony rok. W ten bardzo prosty sposób klub otrzymał ogółem (razem z kwotą 936 zł., która lada dzień wpłynie na konto stowarzyszenia za poprzedni rok rozliczeniowy) niemal 13 tysięcy złotych, które przeznaczył na cele statutowe (zakup sprzętu sportowego). Podobna możliwość istnieje również teraz, z małą jednak różnicą...

Otóż wysokość podatku, który możemy "ofiarować" na wybrany cel wzrosła kilka miesięcy temu z mocy ustawy do 1,5%. Przypominamy w tym miejscu jakie kroki trzeba wykonać, aby wesprzeć MKS. Każdy z nas podatników ma do 30 kwietnia 2023 r. czas, aby złożyć stosowne dokumenty we właściwym terytorialnie urzędzie skarbowym. Tak jak przy poprzednich tego typu operacjach istnieje sposobność, żeby ofiarować symboliczną kwotę (zależną od zarobków danej osoby) jednostce mającej status organizacji pożytku publicznego. Wprawdzie klub z Debrzna nie jest OPP, jednak można to uczynić za pośrednictwem warszawskiej Fundacji "Partnerstwo", zajmującej się upowszechnianiem kultury fizycznej i sportu, z którą od wielu lat współpracujemy w tym zakresie.

Bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów wystarczy oddać na rzecz tejże fundacji 1,5% należnego podatku za rok 2022 wpisując w odpowiedniej rubryce formularza jej numer KRS (0000197334) oraz dodatkowo (KONIECZNIE!) w informacji uzupełniającej umieścić pełny adres naszego klubu (MKS Debrzno, ul. Traugutta 2, 77-310 Debrzno). Urząd skarbowy (zgodny z miejscem zamieszkania rozliczającej się osoby) w ciągu trzech miesięcy od daty 30.04.2023 r. przekaże całą zebraną kwotę Fundacji "Partnerstwo", a następnie ten podmiot w ciągu następnych 90 dni na podstawie umowy darowizny prześle ją na konto MKS-u.

Jeśli uznacie (mając, z czego doskonale zdajemy sobie sprawę, cały wachlarz innych możliwości), że warto wspomóc właśnie MKS gorąco zachęcamy do zrobienia tego również w tym roku.