Jesień Czerwono-Niebieskich (6) - juniorzy D2 10.02.2023r.
Po podsumowaniu jesiennych gier w kampanii 2022/2023 pięciu zespołów MKS-u występujących w rozgrywkach "orlikowych" przyszła pora na bilans drużyny juniorów rocznika 2011 (i młodsi), a więc pierwszej, która rozgrywa pojedyncze mecze co tydzień, a nie funkcjonuje w formule turniejowej. Runda dla zawodników w tej kategorii to dwanaście meczów, czyli dużo i... świetnie, bo rzecz oczywista im więcej gier, tym lepsza możliwość sportowego rozwoju.

Co tu ukrywać, dość duże obawy towarzyszyły zgłoszeniu tego rocznika do ligi, w której trzeba było stawić czoła pokaźnej liczbie drużyn, ale już teraz widać, że był to właściwy ruch. Zarówno bowiem szeroka kadra ekipy Norberta Muchy (zastępował go w części rozgrywek jesiennych Bartłomiej Lica), jak też zaangażowanie w treningi i frekwencja na spotkaniach o punkty pokazały, iż warto było uczynić w lecie wspomniany krok.

Owszem, spoglądając w tabelę nie mamy przesadnych powodów do zadowolenia (trzy wygrane, reszta to porażki), ale w kilku potyczkach Czerwono-Niebiescy mogli pokusić się o lepsze wyniki i tym samym nieco wyższą lokatę w zestawieniu. Warto tu wymienić chociażby konfrontacje z Liderem Rychnowy, Doliną Niepoględzie czy nawet Kolejarzem Chojnice. Od zespołów ścisłej czołówki na pewno w sposób znaczący odbiegaliśmy umiejętnościami, ale wydaje się, że w rundzie rewanżowej istnieje szansa na większy dorobek punktowy i delikatną poprawę notowań w klasyfikacji.

21 osób zaliczyło przynajmniej jeden ligowy występ, z czego o grupie czternastu piłkarzy (co najmniej 9 meczów) śmiało można mówić, że stanowią trzon drużyny debrzeńskiej. Michał Bieszczad, Jakub Lemańczyk, Nikodem Lisowski, Antoni Litwiniuk i Daniel Urban nie opuścili żadnego spotkania mistrzowskiego, a Jan Bielecki, Olaf Szydłowski i trójka dziewcząt (Martyna Nagibor, Lena Wegner i Zuzanna Żłobecka) tylko jedno. Z nominalnego rocznika 2011 mamy w kadrze dziewięciu futbolistów, a zatem niespełna połowę. Obaj trenerzy dysponowali aż trzema golkiperami, bo oprócz wspomnianego Szydłowskiego bramki MKS-u strzegli również Szymon Ogierman i Filip Szczepański.

Do siatki przeciwników najczęściej trafiali Piotr Pałubicki i Michał Bieszczad (łącznie 19 goli), a poza nimi na liście strzelców widnieją jeszcze cztery inne nazwiska debrznian.

W podokręgu słupskim rozgrywki w tej kategorii wiekowej są podzielone na dwie grupy, liczące 12 i 13 drużyn. W naszej niekwestionowanym dominatorem jest team AP Karol Piątek Luzino, z kompletem 36 punktów i 127 (!) strzelonymi golami, będący oczywiście na najlepszej drodze do triumfu w całym sezonie. W drugiej zdecydowanie przewodzi (także bez jakichkolwiek strat) AP Gryf Słupsk, jednak swoje aspiracje mają też znajdujące się tuż za liderem drużyny Diego Lębork i KS Gryf Słupsk.

Razem: 12 meczów, 3 zwycięstwa, 0 remisów, 9 porażek, 9 punktów, bramki 33-86

U siebie: 6 spotkań, 1 wygrane, 0 remisów, 5 przegranych, 3 punkty, gole 17-45

Wyjazd: 6 spotkań, 2 wygrane, 0 remisów, 4 przegrane, 6 punktów, gole 16-41

Mecze:
Michał Bieszczad 12, Jakub Lemańczyk 12, Nikodem Lisowski 12, Antoni Litwiniuk 12, Daniel Urban 12, Jan Bielecki 11, Martyna Nagibor 11, Olaf Szydłowski 11, Lena Wegner 11, Zuzanna Żłobecka 11, Franciszek Osięglewski 10, Ksawery Byłeń 9, Jan Pająk 9, Filip Szczepański 9, Szymon Ogierman 7, Piotr Pałubicki 7, Hubert Dunikowski 6, Oliwer Grabusiński 5, Wojciech Laskowski 4, Victor Andrearczyk 2, Ksawery Mamedow 2

Nie grali:
Patryk Andrearczyk, Aleks Czyżykowski (wypożyczony do Lidera Rychnowy)

Gole:
11- Piotr Pałubicki, 8- Michał Bieszczad, 6- Nikodem Lisowski, 5- Antoni Litwiniuk, 2- Ksawery Byłeń, 1- Franciszek Osięglewski