Kompletny "Gwarek", świetne deble, 8:6 z Jedynką! 04.02.2023r.
Kiedy gramy ligowe mecze z Jedynką Bytów zawsze należy się spodziewać jednego: wyrównanej rywalizacji i dużych emocji. Nie inaczej było w sobotnie popołudnie 4 lutego, gdy tenisiści stołowi MKS-u pokonali w hali Szkoły Podstawowej najstarszą ekipę rozgrywek 8:6, dopiero drugi raz w sezonie ciesząc się z wygranej. Zawody zaczęły się z blisko 40-minutowym opóźnieniem, gdyż przyjezdni dojeżdżali do nas z Koczały, gdzie wcześniej również rozgrywali mistrzowskie spotkanie z Granitem.

Co bardzo ważne, każdy z czterech emkaesiaków dołożył istotną cegiełkę do triumfu zespołu, chociaż na szczególne wyróżnienie zapracował Daniel Orłowski, rozgrywający najlepszy mecz w kampanii 2022/2023. "Whisky" zdobył kluczowy komplet trzech oczek w singlu, odprawiając kolejno Artura Miłosia 3:0 oraz dwukrotnie po 3:2 Wiesława Płotka i Krzysztofa Babińskiego. Trzej inni debrznianie (Sebastian Michno, Mirosław Kisełyczka i Robert Stroiński) dołożyli po punkciku, a do wiktorii walnie przyczyniło się ponadto arcyważne podwójne zwycięstwo w grach deblowych. Brawo!

Pierwsza część gier pojedynczych to przede wszystkim wspomniane wyżej gładkie 3:0 Orłowskiego z Miłosiem, ale także rewanż Michno na Jarosławie Górze za porażkę w Bytowie. Tym razem nieco dokładniejszy debrznianin zwyciężył 3:1. Mimo ambitnej postawy Kisełyczka nie sprostał Babińskiemu, za to Stroiński był dosłownie o kroczek od sensacji w starciu z W. Płotkiem. Robert miał w czwartej partii dwa meczbole (10:8), lecz nie zdołał zadać decydującego ciosu. Szkoda, bo już w tej fazie spokojnie mogliśmy wypracować widoczną przewagę.

Co się odwlecze... Po znakomitych w wykonaniu gospodarzy deblach wprawiliśmy się w doskonałe humory. O ile Orłowski ze Stroińskim zgodnie z oczekiwaniami pewnie poradzili sobie z Krzysztofem Płotkiem i Górą (w trzech setach tracąc tylko 13 oczek), to Kisełyczka i Michno absolutnie nie byli faworytami boju z Babińskim i Miłosiem. Tymczasem to Czerwono-Niebiescy niemal cały czas "trzymali" wynik i dopięli swego, notując jakże ważne 3:1. Drużyna prowadziła w tym momencie 4:2 i... już nie wypuściła z rąk olbrzymiej szansy na wygraną w meczu.

Później bowiem Kisełyczka 3:0 pokonał Górę, a Orłowski wytrzymał próbę nerwów w gorącej końcówce konfrontacji z niezniszczalnym i pozbawionym układu nerwowego W. Płotkiem. 11:9 w piątym secie i bezcenne 3:2! Na innych stołach wiodło nam się wprawdzie gorzej (Michno 1:3 z Babińskim, Stroiński też 1:3 z Miłosiem), ale zespół nadal był na plusie (6:4).

Ostatnia trzecia seria singli to horrory na trzech stołach i nieco mniej wrażeń, za to z newralgiczną zdobyczą Stroińskiego, który wygrał z rezerwowym w ekipie gości K. Płotkiem 3:1. Trzeba było już "tylko" poszukać ósmego oczka dla teamu znad Debrzynki. Wszyscy pozostali nasi zawodnicy grali pięciosetówki i jedynie Orłowski wyszedł z pojedynku z tarczą, pokonując w prestiżowym starciu Babińskiego. Mimo prowadzenia 2:1 nie udało się to Kisełyczce (2:3 z Miłosiem), z kolei Michno w niesamowity sposób wypuścił wygraną z W. Płotkiem. Debrznianin miał w garści rezultat 2:0 w setach oraz 4:0, 5:1 i 7:3 w trzecim... Łatwo wywnioskować, że ostateczny wynik meczu mógł być jeszcze bardziej korzystny dla MKS-u (choćby 8:5), ale i tak nie sposób narzekać, skoro odnieśliśmy (przypomnijmy ponownie) dopiero drugą wiktorię w całej edycji.

Do końca fazy zasadniczej pingpongistom z Grodu Dzika pozostał wyjazd do Koczały. Spotkanie z Granitem odbędzie się w niedzielę 26 lutego o godz.18.00. Dzięki wygranej z Jedynką wyprzedziliśmy właśnie koczalan w tabeli, przekazując im "czerwoną latarnię"...

MKS Debrzno- ZSP Jedynka Bytów 8:6

Punkty dla MKS-u: Daniel Orłowski 3, Sebastian Michno 1, Mirosław Kisełyczka 1, Robert Stroiński 1 oraz w grach podwójnych Orłowski/Stroiński i Kisełyczka/Michno.