Wielkopolska siła w roczniku 2014 31.01.2023r.
Ponownie grubo ponad sześć godzin sportowej zabawy, 29 meczów, zacięta, pełna pasji i ambicji wszystkich uczestników rywalizacja. Zimowe turnieje halowe nad Debrzynką w okresie świąteczno-noworocznym (grudzień i styczeń) odbywajace się w obiekcie Szkoły Podstawowej zamknęliśmy rozgrywkami juniorów F1, czyli dziewięciolatków.

Najskuteczniej grały 29 stycznia dwie ekipy z Wielkopolski, a zatem Sparta Złotów i Start Jastrowie, lecz udanie zaprezentował się też zespół Krzysztofa Dudzica. MKS czterokrotnie zwyciężał i dwa razy schodził z boiska w roli przegranego. To co najważniejsze, a zatem kolejny sprawdzian z rówieśnikami z ościennych ośrodków, zostało zrealizowane.

Podobnie jak tydzień wcześniej nagrody wręczali młodym piłkarzom burmistrz Debrzna Wojciech Kallas i koordynujący pracę trenerów Akademii Piłkarskiej MKS-u Paweł Władyczak. Poza medalami dla każdego uczestnika przygotowaliśmy dla wskazanych przez trenerów drużyn futbolistów dodatkowe gadżety. Otrzymali je: Jan Redzimski (Sparta), Denił Birkin (Start), Iwo Traczyk (MKS), Igor Sagan (Kolejarz), Igor Sobański (Chojniczanka), Konrad Ryduchowski (Brda), Julian Jonak (Kolejarz II), Franciszek Osowski (Chojniczanka II), Franciszek Imianowski (Piast) i Filip Hałuszka (AP Szczecinek). Poza tym za najlepszego golkipera imprezy uznano Mikołaja Gawluka (Start), a najlepszym zawodnikiem obwołano Błażeja Siegmillera (Sparta).

Dziękujemy serdecznie grupie Rodziców dzieci z rocznika 2014 MKS-u za wielką pomoc w organizacji zawodów, Jakubowi Szyszce za tradycyjnie smakowity posiłek, Tomaszowi Olkowskiemu za opiekę medyczną, a arbitrom (Paweł Wegner i Kamil Grzębowski) za bardzo sprawne przeprowadzenie turnieju.

Patronat nad imprezą sprawował Pomorski Związek Piłki Nożnej.

Wyniki meczów i strzelcy bramek dla MKS-u:

Chojniczanka- Sparta 1:5
MKS- Kolejarz II 4:0 (W. Wasyłyk 2, M. Ogierman, Szuber)
Chojniczanka- AP Szczecinek 2:1
MKS- Sparta 2:4 (W. Wasyłyk, A. Jarosz)
Kolejarz II- AP Szczecinek 2:1
MKS- Chojniczanka 3:1 (W. Wasyłyk 2, A. Jarosz)
AP Szczecinek- Sparta 0:2
Kolejarz II- Chojniczanka 0:3
MKS- AP Szczecinek 6:0 (Traczyk 2, Szuber, A. Jarosz, L. Wegner, Malmon)
Kolejarz II- Sparta 0:1

Grupa CZERWONA