Przechlewianie zaprezentowali się najlepiej24.01.2023r.
29 spotkań rozegrano w hali Szkoły Podstawowej w Debrznie podczas następnego turnieju przeznaczonego dla dzieci, który tej zimy zorganizował MKS. W rywalizacji rocznika 2012 (i młodsi) pod dachem pokazało się dziesięć ekip z czterech województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, zachodniopomorskiego i wielkopolskiego. Impreza przebiegła wartko i mogliśmy po ponad sześciu godzinach zmagań przystąpić do podsumowania.

Nagrody wręczał burmistrz Wojciech Kallas w towarzystwie trenera- koordynatora Akademii Piłkarskiej MKS-u Pawła Władyczaka. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, a na wniosek szkoleniowców poszczególnych zespołów dodatkowymi suwenirami wyróżniono po jednym piłkarzu każdej drużyny. W tym gronie znaleźli się: Filip Czerwiński (JFA), Kacper Kaczka (Krajna Wyrzysk), Oliwier Jankowski (MUKS Orzeł), Borys Woziński (Kolejarz), Dominik Turzyński (Krajna Sępólno Kraj.), Hubert Grzejszczyk (Start), Marcel Wincenciak (Piast), Olaf Wiecki (Brda), Filip Nylec (MKS) i Hubert Dunikowski (MKS II). Poza tym wybrano MVP turnieju (Olaf Myszka z JFA) i najlepszego bramkarza (Wojciech Dargacz z Krajny Wyrzysk).

Sędziowali Mateusz Leciejewski i Paweł Wegner (wielkie dzięki!), wyśmienity posiłek przygotował Jakub Szyszka (Eko-Stonka Sklepiki Szkolne Sandwich Service), za opiekę medyczną odpowiadał Kamil Masternak. Dużej pomocy w trakcie trwania zawodów udzielili Rodzice dzieci ćwiczących w MKS-ie w tej kategorii wiekowej. Serdeczne podziękowania!

Sportowo najlepiej wyglądali zawodnicy JFA Przechlewo, ścisłą czołówkę stanowiły także teamy z Wyrzyska i Wałcza. Czerwono-Niebiescy prowadzeni przez Norberta Muchę (I zespół) i Bartłomieja Licę (II) nie zaliczą tego dnia do udanych. Cóż, trenujemy dalej i staramy się z dnia na dzień podnosić swoje umiejętności...

Przypomnijmy, że zawody rocznika 2012 współorganizowaliśmy m.in. z Pomorskim Związkiem Piłki Nożnej.

Rezultaty spotkań i zdobywcy goli dla MKS-u:

Brda- MKS 1:0
Orzeł- Kolejarz 0:0
Brda- Start 0:1
Orzeł- MKS 3:0
Kolejarz- Start 2:1
Orzeł- Brda 3:0
Start- MKS 0:0
Kolejarz- Brda 2:0
Orzeł- Start 1:1
Kolejarz- MKS 0:0

1. MUKS Orzeł 2010 Wałcz 8 7-1