Jesień Czerwono-Niebieskich (4) - juniorzy E1 (druga drużyna) 17.01.2023r.
Pierwszy raz w historii MKS-u zdarzyło się, iż wobec szerokiej kadry dzieci w którymś z roczników zgłoszono do ligi dwa zespoły. Tak stało się, jeśli chodzi o juniorów E1, czyli zawodników urodzonych w 2012 roku (i młodsi). Znaczna część osób wcześniej nie miała możliwości występów w rywalizacji pod auspicjami związku, teraz zostało to młodym adeptom futbolu umożliwione.

W ten sposób w drużynie, za którą odpowiada Bartłomiej Lica mogło zadebiutować w turniejach mistrzowskich ośmioro piłkarzy, gdyż spośród jedenastu debrznian w tym zespole tylko Hubert Dunikowski, Lena Kiestrzyn oraz Wojciech Kudrelik zaliczyli wcześniej oficjalne gry w naszych barwach.

Zaktywizowaliśmy zatem kolejną grupę dzieci i chociaż sportowo nie wyglądało to nadzwyczaj optymistycznie, to sam pomysł obronił się. Nie uniknęliśmy wprawdzie wpadki, która nie powinna się przydarzyć (ekipa nie pojechała na zawody do Miastka), ale w pozostałych turniejach konfrontowaliśmy się na miarę aktualnych umiejętności. Przeciwnicy z Bytowa (Bytovia), Miastka (Start) i Biesowic (Echo) byli lepsi od drugiego teamu emkaesiaków, jednak dramatu z tego powodu nie ma co czynić, tylko starać się, aby w rundzie rewanżowej było choćby odrobinę lepiej...

Wiosną będziemy więc kontynuować udział w rozgrywkach, a po sezonie zdecydujemy co dalej z tą grupą Czerwono-Niebieskich.

Razem: 3 turnieje, 9 meczów, 1 zwycięstwo, 0 remisów, 8 porażek, 3 punkty, bramki 2-33

Turnieje:
Patryk Andrearczyk 2, Hubert Dunikowski 2, Adam Gondur 2, Lena Kiestrzyn 2, Antonina Kowalska 2, Wojciech Kudrelik 2, Ksawery Mamedow 2, Michał Mielcarz 2, Fabian Pieniuta 2, Szymon Szufliński 2, Patrycja Zembrzycka 1

Nie grał:
Marcel Kolbusz