W pierwszym dniu wyróżnienie dla Szymona Ogiermana06.01.2023r.
Zainaugurowaliśmy udział w trzydniowym cyklu turniejów halowych w ramach Chojnickiej Gali Piłkarskiej od rywalizacji rocznika 2013. Podopieczni Krzysztofa Dudzica rozegrali dzisiaj sześć spotkań z wymagającymi przeciwnikami i zyskali następne cenne doświadczenie w kontekście sportowej przyszłości. Były lepsze i gorsze momenty w tej imprezie, ale to normalne w zmaganiach młodych futbolistów.

Zaczęliśmy od meczu z Tucholanką Tuchola. Pierwsze minuty tej potyczki to dominacja Czerwono-Niebieskich, co najmniej trzy dogodne okazje na prowadzenie i... wreszcie radość po dwóch trafieniach Wiktora Wasyłyka. Dalsze wydarzenia przybrały niestety dla nas niekorzystny obrót. Po trzech bramkach tucholan zdołaliśmy jeszcze ripostować golem Leny Wegner, ale potem Tucholanka zdobyła zwycięską bramkę i przegraliśmy 3:4. W drugim występie MKS zanotował porażkę 0:4 z ekipą o nazwie Powiat Starogardzki, a na zamknięcie I części zawodów wygraliśmy 1:0 z AP Szczecinek po strzale Antoniego Skępca.

W drugiej fazie na wstępie po zaciętym boju ulegliśmy 0:1 pierwszej ekipie Chojniczanki Chojnice, a potem zremisowaliśmy 1:1 z Brdą Rytel, po wyrównującej bramce na samym finiszu spotkania autorstwa W. Wasyłyka. To był ostatni pozytywny akcent w naszym wykonaniu, gdyż w szóstym meczu, obiektywnie oceniając po najsłabszej grze, przegraliśmy wyraźnie (0:4) z teamem Żak Ann-Zdrowie Zbiczno.

Podczas uroczystości podsumowania imprezy w hali Centrum Park Wodny (my graliśmy w obiekcie Szkoły Podstawowej nr 5) jedno z wyróżnień trafiło do świetnie spisującego się między słupkami emkaesiaka Szymona Ogiermana. Gratulacje!

Dziękujemy serdecznie Rodzicom dzieci za pomoc w organizacji wyjazdu i kibicowanie drużynie!

MKS: Filip Dziubiński, Aleksander Jarosz, Szymon Kaczyński, Maksymilian Ogierman, Szymon Ogierman, Antoni Skępiec, Iwo Traczyk, Wiktor Wasyłyk, Lena Wegner
Trener: Krzysztof Dudzic