Jesień Czerwono-Niebieskich (1) - juniorzy F202.01.2023r.
Tradycyjnie o tej porze roku oceniamy, podsumowujemy, bilansujemy rozgrywki ligowe w rundzie jesiennej, w których brały udział drużyny reprezentujące nasz klub. Zaczynamy ten cykl od najmłodszych, a zatem juniorów F2, czyli ekipy, w której funkcjonują dzieci z roczników 2015 (nominalny) i 2016. Trenerem tego zespołu w omawianym okresie był początkowo Michał Kawczak (sierpień - październik), a potem (formalnie od połowy października) schedę po nim przejął Paweł Wegner.

Pierwszy ze szkoleniowców zrezygnował z funkcji z powodu zobowiązań zawodowych i było to tuż po ostatnim turnieju mistrzowskim jego podopiecznych. Dla niemal wszystkich młodziutkich kandydatów na piłkarzy rywalizacja z JFA Przechlewo, Liderem Rychnowy, Piastem Człuchów i Kolejarzem Chojnice stanowiła pierwszy poważniejszy szlif futbolowy, Odstępstwa od tej reguły to Franciszek Szuber i Iga Wegner, którzy mieli okazję pokazać się wcześniej w lidze w starszym roczniku. Pozostali to absolutni debiutanci, a było ich dwunastu. Kolejnych dwóch zawodników jeszcze nie zagrało w oficjalnych turniejach. Łącznie kadra jesienią liczyła 16 osób, czyli była dość szeroka, co jest pozytywnym sygnałem.

Naturalnie nie wyniki były celem podstawowym drużyny, mieliśmy zdobywać doświadczenie, ogranie, spotykać się z rówieśnikami z innych miejscowości, ale też integrować się jako zespół, tworzyć grupę. To wstęp do wieloletniej (taką żywimy przynajmniej nadzieję) przygody z futbolem. Młodzi piłkarze mają przede wszystkim regularnie trenować, uczestniczyć w zawodach i kroczek po kroczku zwiększać obycie, sportową praktykę. Tu trzeba ogromu pracy oraz cierpliwości trenera, dzieci i ich rodziców.

W podokręgu słupskim w tej kategorii grało w I rundzie edycji 2022/2023 osiemnaście teamów podzielonych na cztery grupy. Aktualnie czekamy na nowe rozdanie, gdyż od kilku lat w przerwie zimowej grupy komponowane są ponownie tak, aby dzieci mogły konfrontować się w dużej mierze z innymi przeciwnikami niż w pierwszej fazie kampanii. Nie ma jednak pewności, czy związek znowu pokusi się o takie rozwiązanie, decyzji należy spodziewać się mniej więcej w połowie stycznia, podobnie jak tej dotyczącej gospodarzy wiosennych imprez.

Razem: 3 turnieje, 12 meczów, 5 zwycięstw, 1 remis, 6 porażek, 16 punktów, bramki 29-29

Turnieje:
Jakub Jażdżewski 3, Antoni Kaszuba 3, Viktor Kopitkowski 3, Franciszek Sala 3, Franciszek Szuber 3, Seweryn Tojza 3, Filip Tutak 3, Iga Wegner 3, Leo Zienkiewicz 3, Jan Nowaczek 2, Filip Dłużniewski 1, Marcel Dywel 1, Filip Mucha 1, Rayan Ryngwelski 1

Nie grali:
Marcel Murach, Łukasz Zielinski

Gole:
20- Franciszek Szuber, 3- Iga Wegner i Leo Zienkiewicz, 1- Viktor Kopitkowski, Rayan Ryngwelski i Seweryn Tojza