W styczniu i lutym co najmniej dziewięć dziecięcych imprez23.12.2022r.
Po krótkiej przerwie świąteczno-noworocznej wszystkie juniorskie ekipy MKS-u Debrzno wznowią zajęcia. Dość szybko też przystąpimy do udziału w turniejach halowych, w których ogółem Czerwono-Niebiescy pojawią się aż dziewięciokrotnie. Co najmniej dziewięciokrotnie uściślijmy, ponieważ jeśli nadarzy się okazja skorzystać z zaproszenia na kolejne zawody, z pewnością debrznianie trenujący w Akademii Piłkarskiej to uczynią. Popatrzmy co dokładnie jest w planach młodych emkaesiaków na najbliższe tygodnie...

Zaczniemy w długi weekend 6-8 stycznia. Wtedy na "Chojnickiej Gali Piłkarskiej", organizowanej przez Chojniczankę, zaistnieją trzy teamy z Grodu Dzika. 6 stycznia przewidziano turniej dla rocznika 2013 (trener Krzysztof Dudzic), 7 stycznia zagra rocznik 2014 (K. Dudzic), a na koniec 8 stycznia do rywalizacji przystąpi rocznik 2015 (Paweł Wegner). Gospodarze zakładają start aż 16 drużyn w każdej kategorii, co oznacza, że spotkania będą rozgrywane w dwóch obiektach.

W grudniu MKS zrealizował w hali Szkoły Podstawowej trzy imprezy dla roczników 2013, 2015 i 2011, w nowym roku 2023 będziemy kontynuować cykl, dokładając zmagania nad Debrzynką dla zawodników urodzonych w 2008 roku (15 stycznia, trener Dariusz Piekarski), 2012 (22 stycznia, Norbert Mucha i Bartłomiej Lica) i 2014 (29 stycznia, K. Dudzic). Na drugi z wymienionych turniejów nie ma już wolnych miejsc (skonfrontuje się ze sobą 10 drużyn), na pozostałe nadal są, przy czym w przypadku zawodów 15 stycznia możemy jeszcze przyjąć sporo, bo pięć ekip, a 29 stycznia (impreza łączona z finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy) tylko dwie.

Co ponadto? Otóż 21 stycznia pojedziemy do Jastrowia z rocznikiem 2013 (K. Dudzic), na 29 stycznia w Zakrzewie zaplanowano rywalizację rocznika 2012 (N. Mucha), a 26 lutego wystąpimy w imprezie dla rocznika 2011 (N. Mucha), która odbędzie się w Miastku.