Pawlak, Łysak i Kotlęga ponad wszystkimi19.12.2022r.
30 zwolenników tenisa stołowego stawiło się 18 grudnia w szkolnej hali w Debrznie, aby wziąć udział w bożonarodzeniowym turnieju zorganizowanym przez MKS. Frekwencja zatem nie powaliła nas na kolana, ale... nie ma tego złego. Rywalizacja w każdej kategorii była interesująca, a przede wszystkim zawodnicy rozegrali dużo gier (rywalizowano w grupach, potem o miejsca w najmłodszej kategorii oraz systemem "każdy z każdym" w dwóch kolejnych) i już choćby z tego punktu widzenia był to dla wielu wartościowy sprawdzian.

Gdyby pokusić się o najkrótsze podsumowanie niedzielnej imprezy i przyjąć nazewnictwo futbolowe, śmiało moglibyśmy napisać o hat tricku. Ten był autorstwa tenisistów z Chojnic, ponieważ w komplecie zajęli pierwsze miejsca! Bodaj najciekawiej było w gronie pingpongistów powyżej 40. roku życia, gdzie na podium zmieścili się dobrzy znajomi ze zmagań na szczeblu IV ligi, czyli Maciej Pawlak, Arkadiusz Domachowski i Piotr Kostera. Za ich plecami również oglądaliśmy szereg ciekawych pojedynków, stojących na bardzo przyzwoitym poziomie.

Nieco mniej frapująco przebiegały konfrontacje wśród tenisistów w przedziale wiekowym 18-40 lat. Dopiero finałowe starcie Łukasza Łysaka z Patrykiem Lewandowskim wynagrodziło wcześniejszy niedobór emocji. Warto było zobaczyć bój decydujący o "złocie" i tym większe brawa dla chojniczanina, który wygrał mimo wszystko niespodziewanie, prezentując równiejszą dyspozycję i grając w wielu momentach po prostu bardziej dokładnie. Trzecia pozycja dla jedynego na podium tego dnia reprezentanta MKS-u, czyli Roberta Stroińskiego. Co ważne, zapewnił ją sobie rewanżując się Dominikowi Frąckowiakowi za porażkę w meczu mistrzowskim w Rychnowach przed dwoma miesiącami.

Wspomniany wcześniej hat trick chojniczanie skompletowali dzięki wygranej najmłodszego nich Macieja Kotlęgi. Dwa pozostałe krążki przypadły Wiktorowi Wrzeszczowi i Mikołajowi Stryszykowi. Obaj, tak dla przypomnienia, to mieszkańcy Lipki i byli piłkarze MKS-u, a obecnie przywdziewający barwy odpowiednio Arki Gdynia oraz Sparty Złotów...

Dziewięciu pingpongistów nagrodziliśmy na koniec okazałymi medalami, ponadto pucharami oraz skromnymi upominkami rzeczowymi. Całość naturalnie nosiła akcenty świąteczne.

Impreza stanowiła fragment realizowanego przez nasz klub projektu "Na sportowo to różnorodnie, przyjemnie i zdrowo - 2022" dofinansowanego przez Gminę Debrzno.

Kategoria I - do 18 lat

1. Maciej Kotlęga (Chojnice)
2. Wiktor Wrzeszcz (Lipka)
3. Mikołaj Stryszyk (Lipka)