Spartanie zwyciężyli wśród juniorów D217.12.2022r.
Piłkarze złotowskiej Sparty wygrali ostatnią tegoroczną odsłonę turniejów świąteczno-noworocznych w halowej piłce nożnej dzieci. Rywalizacja rocznika 2011 przebiegała pod dyktando podopiecznych Mateusza Chudzińskiego, którzy zasłużenie sięgnęli po pierwsze miejsce. Jedynie w ostatnim spotkaniu, gdy na ich drodze stanęli zawodnicy Wojciecha Szuty, czyli Start Miastko, mieli problemy, ale ze stanu 0:1 wyciągnęli na 3:1 i przypieczętowali pierwszeństwo w zawodach.

Dodajmy, iż w przeddzień rozgrywek nastąpiła ważna zmiana w ich obsadzie. Stało się wówczas jasne, że nie przyjedzie do Grodu Dzika ekipa Kolejarza Chojnice (liczne choroby), ale na szczęście udało się znaleźć zastępstwo w postaci drugiego teamu Sparty.

Czerwono-Niebiescy prowadzeni przez Norberta Muchę i Bartłomieja Licę walczyli na miarę aktualnych możliwości. Nie brylowaliśmy w imprezie, lecz cenna była na pewno sposobność do konfrontacji z rówieśnikami z innych ośrodków.

Kilkudziesięciu uczestników otrzymało pamiątkowe medale, drużyny puchary, a na wniosek trenerów wyróżniono dodatkowo następujących zawodników: Franciszek Barabasz (Sparta), Szymon Puchałka (Start), Kacper Górski (Krajna), Michał Pałubicki (Lider), Mikołaj Walkowiak (Sparta II), Piotr Pałubicki (MKS II), Daniel Urban (MKS) i Dawid Banaczyk (GTS).

Ukłony kierujemy tradycyjnie w stronę wszystkich osób, które pomogły w sprawnym przebiegu imprezy. Byli to sędziowie (Tomasz Gierszewski i Paweł Wegner), opiekun medyczny (Krystyna Olkowska) i serwujący doskonałą strawę Jakub Szyszka. Na szczególne słowa podziękowania zasłużyli rodzice dzieci z rocznika 2011 MKS-u Debrzno, którzy dołożyli istotną cegiełkę do trwającego około pięciu godzin przedsięwzięcia.

Za nami końcowy akord projektu "Organizacja imprez rekreacyjno-sportowych dla dzieci i młodzieży w dyscyplinie piłka nożna oraz pikniku rodzinnego Akademii Piłkarskiej MKS Debrzno" w ramach środków pozyskanych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, realizowanego przez MKS Debrzno.

Wyniki i strzelcy bramek dla MKS-u:

Sparta II- Start 0:2
MKS- Krajna 0:1
Sparta II- Krajna 0:2
Start- MKS 2:0
Sparta II- MKS 1:0
Start- Krajna 2:1

1. Start Miastko 9 6-1
2. Krajna Wyrzysk 6 4-2
3. Sparta II Złotów 3 1-4
4. MKS Debrzno 0 0-4

Sparta- Lider 3:0