28 grudnia turniej "Debrzno 30+"!16.12.2022r.
Ta impreza po raz pierwszy zaistniała w kalendarzu przedsięwzięć organizowanych przez MKS Debrzno oraz w świadomości lokalnej społeczności w grudniu 2011 roku, gdy z inicjatywy Arkadiusza Lewenko spotkaliśmy się między Świętami Bożego Narodzenia a Sylwestrem w gronie dobrych znajomych wielbiących futbol. Od tej pory z malutką przerwą (2019) rokrocznie w tym samym okresie hala Szkoły Podstawowej gości uczestników turnieju o nazwie "Debrzno 30+".

Czas płynie wartko i mamy przyjemność zaprosić na już jedenastą edycję tych specyficznych zawodów, w których jest miejsce zarówno dla czynnych piłkarzy, jak i kompletnych amatorów, od "święta" kopiących piłkę, Jak pamiętamy idea od początku spotkała się z dużym zainteresowaniem odbiorców. Kto może wziąć udział i jakie przyjęliśmy zasady? Otóż prawo startu mają byli lub obecni zawodnicy wcześniej istniejącego Żagla oraz teraźniejszego MKS-u oraz mieszkańcy miasta i gminy Debrzno lub osoby wywodzące się z naszego terenu, ale obecnie przebywające poza nim.

Ponadto (co równie ważne) trzeba mieć ukończone 30 lat (rocznik 1992 jako najmłodszy), chociaż od tej reguły stosujemy mały wyłom, tzn. "dzikie karty" (przyznamy je urodzonym w I kwartale 1993 roku). Istotna kwestia: nie tworzymy drużyn, wszystko odbędzie się drogą losowania, w którym jako pierwsi będą uczestniczyć bramkarze, a dopiero potem dołączy do nich reszta futbolistów.

Zdajemy sobie sprawę z faktu, iż termin niestety nie jest najkorzystniejszy, bo zagramy 28 grudnia 2022 r. (środa), ale gdy spojrzymy w kalendarz szybko można zorientować się, że w tym roku weekendy w końcu grudnia są zajęte na Święta, Sylwestra i Nowy Rok, zatem nie mamy wyboru. Mimo to wierzymy, że licznie pojawicie się w szkolnym obiekcie i wspólnie poganiamy za piłką.

Udział w imprezie można potwierdzić wcześniej telefonicznie (609 266 529) lub w dniu zawodów, najpóźniej do godz.16.45. Pięć minut potem zdamy się na ślepy los, powstaną cztery drużyny i o 17.00 zabrzmi pierwszy gwizdek. Wpisowe wynosi 15 złotych. Dla wszystkich ekip przewidziano puchary, a dla każdego uczestnika pamiątkowy medal. Na upominkach nie zabraknie tak jak zwykle okolicznościowej sentencji, przygotowujemy też akcent związany z zabawą sylwestrową.

"Debrzno 30+" to zawody zamykające realizowany przez MKS Debrzno projekt "Na sportowo to różnorodnie, przyjemnie i zdrowo - 2022" dofinansowany przez Gminę Debrzno.