Związek uściślił kalendarz rewanżów12.12.2022r.
Komisja ds. Rozgrywek Podokręgu Słupskiego Pomorskiego ZPN-u doprecyzowała wiosenny terminarz rozgrywek seniorów oraz grup juniorskich. W szczególności odnosi się to w przypadku drużyn MKS-u Debrzno do dwóch finiszowych kolejek sezonu 2022/2023 w klasie okręgowej dorosłych oraz ostatniej serii gier w dwóch kategoriach młodzieżowych.

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, iż 34. kolejka okręgówki seniorów przewidziana jest na sobotę 10 czerwca o godz.16.00, wskazując, że ta data może ulec zmianie. Wszystko dlatego, że przedostatnia seria ma się odbyć w czwartek 8 czerwca (Boże Ciało). Wydawało się, że logiczne będzie przesunięcie finiszu zmagań na niedzielę 11 czerwca, aby piłkarze mieli trochę więcej odpoczynku między meczami, lecz... nic z tego. Ostateczne bowiem postanowienia są następujące: 8 czerwca ligowcy zagrają obligatoryjnie o godz.14.00 (wtedy m.in. Dolina Niepoględzie podejmie MKS), a kampanię zamkniemy 10 czerwca o godz.17.00 i też obligatoryjnie (m.in. potyczka MKS-u z Sokołem Wyczechy). Dwa końcowe spotkania o punkty będzie zatem dzielić tylko 49 godzin i... szkoda, że tak zdecydowano kosztem niedzieli 11 czerwca, ale... przestajemy się dłużej "czepiać", gdyż i tak niczego to nie zmieni.

W zmaganiach juniorów C1 (rocznik 2008 i młodsi) ostatnia seria odbędzie się 11 czerwca o godz.14.00, ale bez udziału Czerwono-Niebieskich, którzy mają wówczas pauzę, natomiast w juniorach D2 (rocznik 2011 i młodsi) koniec ligi to zawody 26. serii zaplanowane na 18 czerwca o godz.14.00 (w tym mecz MKS-u z Kolejarzem Chojnice).