Emocjonujące potyczki siedmiolatków11.12.2022r.
Turniej świąteczno-noworoczny w halowej piłce nożnej dzieci rocznika 2015 (i młodsi) to nade wszystko dużo radości z gry, uśmiech po zdobywanych bramkach, ale i łzy po traconych, bo przecież najmłodsi jak już wychodzą na boisko to oczywiście rywalizują na całego i dążą do wygranej. Trenerzy naturalnie bardziej radują się z najmniejszego nawet postępu podopiecznych, niż doraźnego wyniku "tu i teraz" i to właściwe podejście. W każdym razie impreza, która zorganizowaliśmy 10 grudnia przypadła do gustu zgromadzonym w szkolnym obiekcie, a adepci futbolu z kilku klubów zyskali następne, tak istotne doświadczenie.

W piątkowe popołudnie, a zatem niespełna 24 godziny przed początkiem zawodów, okazało się, że zabraknie w nich zgłoszonej wcześniej ekipy Krajny Wyrzysk. Liczne choroby zdziesiątkowały ten zespół, stąd na szybko trzeba było przemodelować harmonogram meczów. Zamiast rywalizacji w dwóch grupach siedem drużyn ostatecznie grało systemem "każdy z każdym", spotkania trwały po 12 minut.

Wszyscy otrzymali okolicznościowe puchary i medale, a siódemka wyróżnionych przez szkoleniowców (Marceli Wrona z JFA Przechlewo, Paweł Mikusek z Kamionki Kamień Krajeński, Franciszek Szuber z MKS-u Debrzno, Szymon Lach z Lidera Rychnowy, Tymon Miętkowski z Kolejarza II Chojnice, Leo Zienkiewicz z MKS-u II Debrzno oraz Jan Dorszyński z Kolejarza Chojnice) pamiątkowe statuetki i bidony. Oprócz tego najskuteczniej prezentujący się team JFA obdarowany został torbami na sprzęt sportowy. Komplet suwenirów wręczyli burmistrz Debrzna Wojciech Kallas i trener koordynator AP 2012 MKS-u Paweł Władyczak.

Dziękujemy serdecznie Rodzicom dzieci z grupy rocznika 2015 MKS-u za dużą pomoc w powodzeniu przedsięwzięcia, a poza tym ukłony kierujemy w stronę sędziów (Mateusz Leciejewski i Norbert Mucha), opiekuna medycznego (Wojciech Marzec), a także Jakuba Szyszki, który z właściwą sobie maestrią przyrządził smaczny, gorący posiłek.

Impreza była częścią projektu "Organizacja imprez rekreacyjno-sportowych dla dzieci i młodzieży w dyscyplinie piłka nożna oraz pikniku rodzinnego Akademii Piłkarskiej MKS Debrzno" w ramach środków pozyskanych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, realizowanego przez MKS.

W sobotę 17 grudnia o godz.10.00 w gronie ośmiu zespołów rozegramy turniej przeznaczony dla rocznika 2011. Zapraszamy!

Rezultaty i zdobywcy goli dla MKS-u:

MKS Debrzno- MKS II Debrzno 2:0 (Ryngwelski, Szuber)
Lider Rychnowy- Kolejarz II Chojnice 2:1
JFA Przechlewo- Kolejarz Chojnice 9:1
Kamionka Kamień Krajeński- Kolejarz II Chojnice 4:0
Kolejarz Chojnice- MKS II Debrzno 0:0
MKS Debrzno- Kamionka Kamień Krajeński 0:0
JFA Przechlewo- Lider Rychnowy 6:1
Kolejarz II Chojnice- MKS II Debrzno 2:0
MKS Debrzno- Kolejarz Chojnice 5:0 (Szuber 4, Ryngwelski)
JFA Przechlewo- Kamionka Kamień Krajeński 2:0
Lider Rychnowy- MKS II Debrzno 2:0