Pojutrze zagra rocznik 201508.12.2022r.
Pora na drugą odsłonę świąteczno-noworocznych imprez w halowej piłce nożnej. Tym razem 10 grudnia o godz.10.00 w szkolnym obiekcie przy ul. Królewskiej 8 zaprezentują swoje umiejętności młodzi kandydaci na piłkarzy z rocznika 2015. Podobnie jak w ubiegłym tygodniu na starcie zawodów stawi się osiem ekip, które zostały podzielone na dwie grupy.

Każda drużyna wyjdzie na boisko pięciokrotnie (mecze 12-minutowe), ogółem odbędzie się w ciągu pięciu godzin trwania zawodów dwadzieścia spotkań. Czerwono-Niebiescy desygnują do rywalizacji (albo bardziej zabawy futbolowej, bo tak najwłaściwiej trzeba to traktować, jeśli chodzi o siedmiolatków) dwa składy, a poza tym zobaczymy nad Debrzynką zawodników pięciu innych klubów.

W grupie A znalazły się oprócz drugiego zespołu MKS-u także JFA Przechlewo, Krajna Wyrzysk i Kolejarz Chojnice, natomiast w grupie B zobaczymy zawodników Lidera Rychnowy, Kamionki Kamień Krajeński, Kolejarza II Chojnice oraz pierwszego teamu debrzeńskiego. Naturalnie oficjalna klasyfikacja nie będzie prowadzona, wszyscy otrzymają medale, puchary i wyróżnienia, a najważniejsze jest zdobycie kolejnego piłkarskiego doświadczenia!

Sobotnia impreza to integralna część projektu pod nazwą "Organizacja imprez rekreacyjno-sportowych dla dzieci i młodzieży w dyscyplinie piłka nożna oraz pikniku rodzinnego Akademii Piłkarskiej MKS Debrzno" w ramach środków pozyskanych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego realizowanego przez nasz klub.