Kolejarz najskuteczniejszy w gronie dziewięciolatków 04.12.2022r.
Ciekawe były zawody rocznika 2013 inaugurujące cykl turniejów świąteczno-noworocznych w halowej piłce nożnej. Osiem ekip, pięć godzin gry, dwadzieścia meczów, wiele ładnych goli (ogółem 56), interesująca rywalizacja - to niewątpliwie mogło się podobać. Chociaż nie prowadzono (zgodnie z zaleceniem PZPN-u dotyczącym zmagań dzieci) oficjalnej klasyfikacji warto tylko wspomnieć, że najlepiej wiodło się zespołowi Kolejarza Chojnice, który organizatorzy obdarowali dodatkowymi suwenirami na koniec imprezy. Wręczali je burmistrz Wojciech Kallas oraz trener koordynator Akademii Piłkarskiej MKS-u Paweł Władyczak.

Indywidualne wyróżnienia trafiły z kolei do rąk Tomasza Dorszyńskiego (Kolejarz), Marcela Adrycha (Krajna Sępólno Krajeńskie), Igi Wegner (MKS II Debrzno), Jakuba Łassy (Krajna Wyrzysk), Aleksandra Bukowskiego (Piast Człuchów), Filipa Dziubińskiego (MKS Debrzno), Olafa Miszewskiego (Lider Rychnowy) oraz Maksymiliana Kloskowskiego (Brda Rytel). Wszystkie drużyny i zawodnicy otrzymali puchary i medale.

Dziękujemy serdecznie sędziom (Bartłomiej Lica i Norbert Mucha), opiece medycznej (Wojciech Marzec), restauracji "Zielone Bistro" (posiłek) jak również tradycyjnie bardzo zaangażowanej w pomoc w organizację turnieju grupie Rodziców dzieci z rocznika 2013 MKS-u.

Całość stanowiła integralną cześć realizacji przez Miejski Klub Sportowy projektu pod nazwą "Organizacja imprez rekreacyjno-sportowych dla dzieci i młodzieży w dyscyplinie piłka nożna oraz pikniku rodzinnego Akademii Piłkarskiej MKS Debrzno" w ramach środków pozyskanych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

W następną sobotę 10 grudnia przystąpią do rywalizacji w podobnej imprezie także z udziałem ośmiu drużyn piłkarze z rocznika 2015 (i młodsi). Już teraz zapraszamy do kibicowania!

Wyniki i strzelcy bramek dla MKS-u:

MKS- Brda 2:0 (Skępiec, L. Wegner)
Krajna W.- Krajna S.K. 1:2
Krajna W.- Brda 3:2
Krajna S.K.- MKS 3:0
Krajna W.- MKS 3:1 (Kaczyński)
Krajna S.K.- Brda 1:0

1. Krajna Sępólno Krajeńskie 9 6-1
2. Krajna Wyrzysk 6 7-5
3. MKS Debrzno 3 3-6
4. Brda Rytel 0 2-6

Piast- Kolejarz 1:1