Kawczak na kartach historii, dziewiąty gol emkaesiaków z rzutu rożnego29.11.2022r.
To nie był klasyczny "rogal", ani nawet efektowna "wkrętka", jednak narzekać mimo to nie sposób... W 51. minucie kończącego piłkarski rok 2022 meczu klasy okręgowej seniorów Sokół Wyczechy - MKS Debrzno (1:3) w narożniku boiska piłkę ustawił Michał Kawczak. Po dośrodkowaniu "Kawy" i kilku "obcierkach" po drodze, piłka ugrzęzła w celu i w ten sposób nie tylko objęliśmy prowadzenie 2:1 w tej bardzo istotnej potyczce, ale również dopisaliśmy dziewiątą w dziejach pierwszej drużyny klubu z Grodu Dzika bramkę strzeloną z kornera. Brawo Michał!

Należy dodać, że w ostatnich siedmiu latach takie wydarzenie miało miejsce aż sześciokrotnie, podczas gdy do 1995 roku tylko trzy razy. Potem, przez niemal dwadzieścia lat (1995-2015) żaden z zawodników Czerwono-Niebieskich nie dokonał tego wyczynu, ale kiedy posuchę przełamał Paweł Wegner, to on sam i jego koledzy z drużyny szybko poszli za ciosem. Wykaz wszystkich trafień z rogu zamieszczamy poniżej, warto tylko przypomnieć, iż zaledwie raz uczyniliśmy to na Stadionie Miejskim w Debrznie i co ciekawe... przeciwko Sokołowi. Team z Wyczech, obok Zawiszy Borzytuchom, jest tym, którego bramkarze dwukrotnie wyciągali piłkę z siatki po wrzutkach (strzałach) z kornera.

Po golu Kawczaka na honorowej liście znajduje się obecnie sześciu piłkarzy MKS-u. Jedynie P. Wegner i Roman Nylec czynili to więcej niż raz (ten pierwszy trzykrotnie i to z rzędu!). Te specyficzne bramki padały pięciokrotnie w meczach o punkty w klasie okręgowej, dwa razy w klasie A i także dwa w konfrontacjach towarzyskich.

Gratulacje dla "Kawy" i... czekamy na następną sposobność do dopisania do "wykazu chwały" kolejnego przypadku gola z rzutu rożnego autorstwa któregoś z zawodników debrzeńskiego zespołu z ul. Sportowej!

1.KRZYSZTOF HOROSZKIEWICZ, 14 lutego 1993 r. Krajna Sępólno Krajeńskie - MKS 2:2 (towarzyski)
2.ROMAN NYLEC, 10 października 1993 r. Kaszubia Studzienice - MKS 3:1 (klasa A)
3.ROMAN NYLEC, 14 maja 1995 r. MKS - Sokół Wyczechy 7:0 (klasa A)
4.PAWEŁ WEGNER, 21 marca 2015 r. Piast Człuchów - MKS 0:3 (walkower), na boisku 1:1 (klasa okręgowa)