Zaległość z Doliną... 29 marca 2023 r.23.11.2022r.
W trzydziestoletnich dziejach drużyny seniorów MKS-u Debrzno nie rozegraliśmy oficjalnego meczu tylko w jednym miesiącu w roku. Jak dość łatwo się domyśleć, chodzi o grudzień. Przez moment wydawało się, że ulegnie to zmianie, ponieważ jak pisaliśmy cztery dni temu po odwołaniu spotkania 16. kolejki słupskiej klasy okręgowej MKS Debrzno - Dolina Niepoględzie w rachubę jako zastępczy wchodził termin 4 grudnia. To nieaktualne...

Komunikat Pomorskiego Związku Piłki Nożnej z poniedziałku 21 listopada zakładał możliwość organizacji zaległych gier ligowych w pierwszy weekend grudnia, ale zgodę na takie rozwiązanie musiałyby udzielić obie rywalizujące strony. Dziś wiemy, iż ekipa Doliny nie wyraziła chęci przyjazdu do Debrzna 4.12, a w ślad za tym stanowiskiem MKS skorzystał z przysługującego gospodarzowi prawa wyznaczenia jednej z trzech dat przyszłorocznych, dopuszczalnych w tej sytuacji przez wojewódzką centralę futbolową. Ostatecznie zatem zawody odbędą się na Stadionie Miejskim w Debrznie w środę 29 marca 2023 r. o godz.17.00.

Niezagrożona wydaje się natomiast potyczka między Sokołem Wyczechy i MKS-em, zaplanowana na sobotę 26 listopada o godz.11.00. Wszystko wskazuje, że będzie to ostatni akcent piłkarskiego roku 2022, jeśli chodzi o mistrzowskie zmagania.