Stanowisko Pomorskiego ZPN-u wobec nierozegranych zawodów21.11.2022r.
Kilkadziesiąt meczów o punkty przewidzianych w terminarzu na weekend 19/20 listopada w naszym województwie nie odbyło się z uwagi na atak zimy, zalegający na boiskach śnieg oraz panującą minusową temperaturę. Część z nich (w tym potyczkę MKS Debrzno - Dolina Niepoględzie) odwołano bez narażania na koszty gospodarzy i gości, czyli dużo wcześniej, w innych przypadkach decydowali sędziowie po obejrzeniu murawy. W słupskiej okręgówce seniorów na grę zdecydowano się jedynie w Jezierzycach i Cewicach, na sześciu innych stadionach panowała cisza. Co dalej?

Dzisiaj związek rozesłał do zainteresowanych klubów komunikat, w którym zawarł zasady ustaleń odnoszących się do odrabiania powstałych zaległości. Przekładając to na praktykę dotyczącą MKS-u wiemy tyle, co przedwczoraj, a zatem jeśli nasz klub w porozumieniu z rywalem, czyli Doliną da sygnał, że chce zagrać 4 grudnia (takie są wstępne postanowienia) spotkanie może zostać umiejscowione w kalendarzu na ten termin. Oczywiście z zastrzeżeniem, iż kluczem będą znowu te "przeklęte" warunki atmosferyczne.

Datami rezerwowymi są natomiast trzy wiosenne środy, tj. 29 marca, 12 kwietnia i 19 kwietnia. Więcej będziemy wiedzieć 23 listopada, a więc w dniu, posiedzenia Komisji ds. Rozgrywek. Powtarzamy: z uwagą należy analizować prognozy pogody, bo czy na dzisiaj możemy być pewni, że dojdzie do meczu z Sokołem w Wyczechach w sobotę 26 listopada o godz.11.00? Uzbrójmy się na razie w cierpliwość...