Niedzielne spotkanie ligowe odwołane20.11.2022r.
Pisząc zapowiedź meczu 16. kolejki słupskiej klasy okręgowej seniorów MKS Debrzno - Dolina Niepoględzie zwracaliśmy uwagę na niepokojące sygnały związane z nadciągającą zimą i... niestety po trosze wykrakaliśmy. Prognozy pogody w tych czasach są z reguły bardzo precyzyjne i rzeczywiście sobotni poranek 19 listopada powitał Debrzno oraz przeważający obszar Pomorza (i nie tylko, bo ościenne województwa również) mrozem i przede wszystkim obfitymi opadami śniegu.

Szybko okazało się, że gruba warstwa białego puchu, w połączeniu z niską temperaturą i niekorzystnymi przewidywaniami co do aury na kolejny dzień nie pozwolą na rozegranie spotkania ligowego w Grodzie Dzika, przewidzianego na 20 listopada o godz.13.00. Wniosek o jego odwołane i przełożenie na inny termin (w porozumieniu z kierownictwem drużyny gości), został wysłany przez MKS Debrzno do Komisji ds. Rozgrywek Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Zawierał opis sytuacji panującej na Stadionie Miejskim wraz z dokumentacją fotograficzną oraz uzgodnioną z rywalami z Niepoględzia propozycją nowej daty tej konfrontacji. Jeśli pozwolą na to warunki atmosferyczne kluby chciałyby zagrać w niedzielę 4 grudnia, ale wymaga to jeszcze oczywiście potwierdzenia przez związek za kilka dni. W efekcie wczoraj około godziny 17.00 podokręg odwołał oficjalnie zawody w Debrznie i teraz spokojnie poczekamy na dalsze kroki w tej sprawie.

Na tę chwilę z zaplanowanych ośmiu gier odbyła się tylko ta w Jezierzycach, gdzie okoliczności były najbardziej znośne i sędziowie dopuścili do rozegrania meczu KS Włynkówko - Myśliwiec Tuchomie (2:2). Nie ma ciągle wieści co do dzisiejszego spotkania w Cewicach (Leśnik- Sokół Wyczechy), a pozostałe mecze zostały przełożone. Cóż, oby za tydzień było zupełnie inaczej...