Paweł Wegner trenerem juniorów F208.11.2022r.
Od połowy października zajęcia z drużyną juniorów F2 (rocznik 2015 i młodsi) MKS-u Debrzno prowadzi Paweł Wegner. "Diabeł" zastąpił w tej roli opiekującego się od sierpnia najmłodszym zespołem ligowym znad Debrzynki Michała Kawczaka, który nie był w stanie dłużej pogodzić obowiązków zawodowych z trenowaniem dzieci. Serdecznie dziękujemy "Kawie" za krótki czas pracy z młodymi adeptami futbolu, jednocześnie witamy formalnie na "pokładzie" Akademii Piłkarskiej MKS-u P. Wegnera.

Dla przypomnienia: nowy szkoleniowiec ma 36 lat i w swoim dorobku bardzo obszerną kartę w dziejach klubu z Grodu Dzika jako zawodnik. Debiutował w gronie Czerwono-Niebieskich jesienią 1999 roku w ekipie juniorów młodszych. W teamie seniorów "Diabeł" pojawił się pierwszy raz 16 października 2002 roku i już w premierowym występie, w konfrontacji pucharowej rozgrywanej w Suchorzu (1:2 z Diamentem Trzebielino), zapisał się w protokole golem, zdobytym ledwie 12 minut po wejściu na murawę w drugiej połowie. Ogółem do 20 lutego 2022 r. zaliczył 386 oficjalnych spotkań wśród emkaesiaków, strzelając w nich aż 314 bramek, co czyni go absolutnym liderem wśród snajperów dorosłej drużyny z ul. Sportowej na przestrzeni trzydziestu lat istnienia klubu.

Dodajmy, iż sporo czasu w różnych okresach swojej piłkarskiej przygody spędził poza naszym miastem (trzy i pół roku w Czarnych Czarne, dwa lata w Koralu Dębnica oraz kolejne trzy i pół roku w Orle Wałcz). Po powrocie do Debrzna jesienią 2021 roku przyczynił się do pierwszej lokaty MKS-u na półmetku sezonu. Niestety, od prawie dziewięciu miesięcy na skutek kontuzji jest poza grą i chociaż nic nie jest postanowione w kwestii dalszych boiskowych występów, Paweł próbuje powoli odnaleźć się w nowych okolicznościach i pomagać klubowi poprzez pełnienie innej niż dotychczas funkcji.

Trzymamy kciuki i oczywiście życzymy powodzenia!