Wróciła akademicka dyskusja...26.10.2022r.
...pod hasłem "kto jest liderem klasy okręgowej seniorów?" Mamy bowiem obecnie, po 12 kolejce sezonu 2022/2023, bliźniaczo podobną sytuację w klasyfikacji, jak to było niemal równo rok temu, gdy trzy ekipy legitymowały się taką samą liczbą punktów i tak naprawdę nie wiadomo było, kto przewodzi zestawieniu.

Wynikało to z różnej interpretacji regulaminu rozgrywek W TRAKCIE kampanii, stąd kłopot z właściwym ułożeniem rankingu w danej chwili. Wtedy chodziło o Start Miastko, Sokół Wyczechy i MKS Debrzno, teraz po 24 oczka mają Garbarnia Kępice, MKS Debrzno i Kaszubia Studzienice. Naturalnie w takim przypadku decydują mecze bezpośrednie między zainteresowanymi, ale co wówczas, gdy jeszcze nie wszystkie ze sobą grały? Garbarnia wygrała z MKS-em 6:1, następnie zremisowała w Studzienicach 2:2, a potyczka MKS-u i Kaszubii odbędzie się 5 listopada. Logiczne wydaje się zatem, aby wziąć w tym momencie pod uwagę różnicę bramek z wszystkich rozegranych meczów i tu na czele byliby Czerwono-Niebiescy (+18), przed Garbarnią (+15) i Kaszubią (+11).

Strona internetowa 90minut.pl podaje kolejność Garbarnia, Kaszubia, MKS, podobnie pomorskifutbol.pl, zupełnie odmiennie Pomorski ZPN (MKS, Garbarnia, Kaszubia), a jeszcze inaczej... nasza witryna, która po wpisaniu rezultatów 12. serii automatycznie dała pierwszą lokatę Garbarni, drugą debrznianom, a trzecią Kaszubii. Uff... Oczywiście to rozważania czysto ciekawostkowe, bo i tak najważniejsza będzie tabela na półmetku edycji, a potem rzecz jasna w czerwcu.

Swoją drogą, mamy do czynienia z jedną z najciekawszych lig regionalnych w całym kraju, skoro pierwszą drużynę w tabeli od ósmej dzielą tylko trzy (!) punkciki. Kibice obserwujący zmagania mogą emocjonować się co tydzień zmieniającą się klasyfikacją w czołówce i... to dobrze, bo sprawia, że liga jest atrakcyjna dla sympatyków futbolu.