20 września start sezonu tenisistów stołowych13.09.2022r.
Pingpongiści MKS-u Debrzno wkrótce zainaugurują edycję 2022/2023 w IV lidze. Długo nie było wiadomo jak będą wyglądały tegoroczne rozgrywki, gdyż zmieniła się osoba odpowiedzialna za nie z ramienia Pomorskiego Wojewódzkiego Związku Tenisa Stołowego i dopiero w weekend 10/11 września ukazał się podział na grupy i terminarz. Wynika z niego, że Czerwono-Niebiescy zaczną rywalizację od wyjazdowej konfrontacji z TS Chojnice.

Chojniczanie to nowy zespół w lidze, chociaż wiedząc, jakim składem przystąpią do zmagań (grono doświadczonych zawodników) trudno ich nazywać faktycznymi debiutantami. Poza tym napotkamy drużyny, które tworzyły naszą grupę w poprzedniej kampanii, tzn. kolejno wg kalendarza C.S.T. Czarne, Wiking Rychnowy, Junior II Miastko, ZSP Jedynka Bytów i Granit Koczała. To skład grupy A, natomiast w pozostałych dwóch znalazły się następujące kluby: MRKS II Gdańsk, GKTS II Gdańsk, 3STS Starogard Gdański, Wieża Połchowo, ATS IV MT Rumia, KTS-K GOSRiT Luzino i Salos Rumia (grupa B) oraz STS Borkowo, Profesjonal Skowarcz, Turbo Tenis Stołowy II Skarszewy, ASiST KS Beniaminek 03 II Starogard Gdański, GOK Ryjewo i F.H.U. Jar-Went MTS II Kwidzyn (grupa C).

W I rundzie na rozgrywki mistrzowskie zaplanowano takie daty: 17 września, 24 września, 8 października, 22 października, 29 października, 19 listopada i 26 listopada. Ponadto w tym roku odbędą się jeszcze dwie serie rundy rewanżowej (3 i 17 grudnia).

MKS nie rozegra swojego pierwszego meczu zgodnie z harmonogramem, bowiem na naszą prośbę w Grodzie Tura zjawimy się nieco później, tj. we wtorek 20 września o godz.16.30. Kto tworzy team debrzeński w tym sezonie? Zmian prawie nie ma, nową twarzą jest tylko Robert Stroiński, zgłoszony do ligi pierwszy raz od czasu reaktywacji sekcji tenisa stołowego, czyli od 2017 roku. Oprócz tego bez niespodzianek, a więc nasza ekipa to także Daniel Hnatczak, Mirosław Kisełyczka, Adam Łukaszewski, Sebastian Michno, Daniel Orłowski, Andrzej Rosiński i Lech Wrzeszcz.

Warto wspomnieć również o bardzo ważnej zmianie w regulaminie. Pojedynczy mecz będzie obecnie składał się z maksymalnie czternastu gier (dwunastu singlowych i dwóch debli), przy czym po zdobyciu przez jedną z ekip ósmego punktu zawody zostaną zakończone. Możliwa jest zatem rozpiętość rezultatów od 8:0 po 8:6 i oczywiście remis 7:7. Znika podział na I i II stół, wyłaniany jak pamiętamy w minionym sezonie siłą gry zawodników (w I rundzie, wg wskazań samego kierownictwa zespołu) i rankingiem (w drugiej rundzie, na podstawie wyników gier singlowych w pierwszej części ligi).

Niedługo w zakładce TENIS STOŁOWY zamieścimy cały terminarz naszej grupy, a już teraz zapraszamy kibiców na IV-ligowe spotkania do hali Szkoły Podstawowej przy ul. Królewskiej 8. Do zobaczenia!