Martin Romanek w Pogoni Lębork08.08.2022r.
Kiedy we wrześniu 2021 r. informowaliśmy o transferze definitywnym wychowanka MKS-u Debrzno Martina Romanka do IV-ligowego GKS-u Kowale, życzyliśmy zawodnikowi powodzenia i... stabilizacji, mając na myśli fakt, iż nowy klub z małej miejscowości spod Gdańska to już jego siódma (!) przystań na sportowej drodze. Po niespełna roku spieszymy donieść, że ex-emkaesiak (36 meczów w barwach Czerwono-Niebieskich i 9 goli, ponadto występy w ekipach juniorskich) ponownie zmienił futbolowe otoczenie.

Martin wczoraj zaliczył pierwsze spotkanie mistrzowskie w swoim ósmym zespole, jakim jest Pogoń Lębork, przegrywając na inaugurację kampanii 2022/2023 w IV lidze na wyjeździe z Wikędem Luzino 1:2. Przebywał na boisku 90 minut, został napomniany żółtą kartką. Pierwsze koty za płoty, a my niezmiennie, co oczywiste, trzymamy kciuki za zawodnika z przeszłością w MKS-ie grającego obecnie na wyższym szczeblu.