AKTUALNOŚCI
Podsumowujemy sezon 2021/2022 (6) - juniorzy B102.08.2022r.
Dziś wracamy do zmagań ligowych minionego sezonu w najstarszej kategorii wiekowej juniorów, czyli w roczniku 2005 (i młodsi). Czerwono-Niebiescy zajęli drugą lokatę w... dziwnych rozgrywkach, toczonych systemem czterorundowym, z udziałem najpierw sześciu klubów, a od wiosny nawet mniejszej liczby, bo wycofał się Jantar Ustka. Co ciekawe... lider po pierwszej fazie edycji!

Wyniki spotkań z udziałem usteckiego teamu zostały anulowane, a na placu boju pozostało ledwie pięć drużyn. W II części kampanii podopieczni Norberta Muchy grali nierówno, zdobyli aż pięć oczek mniej niż w pierwszym półroczu. Oprócz porażek z najlepszą ekipą rywalizacji Bytovią Bytów, aż 5 punktów straciliśmy z doskonale spisującym się wiosną Kolejarzem Chojnice, pozostałe cztery spotkania (z Tęczą Brusy i Czarnymi Czarne) przyniosły komplet wygranych.

Mikołaj Brzykcy to jedyny zawodnik, który zagrał we wszystkich szesnastu potyczkach. Tylko jedną konfrontację opuścił Hubert Lange, a po dwie Adrian Grabka, Wojciech Bielecki, Mateusz Szajgin i Norbert Wieszewski. Ogółem aż dziewiętnastu piłkarzy wystąpiło w ponad połowie meczów, co nieźle świadczy o stabilizacji w składzie. Pięciu futbolistów zaistniało także w piłce seniorskiej (Lange, Grabka, Wieszewski, Michał Szajgin i Szymon Górecki). Z tej grupy praktycznie każdy ma szansę, aby w rozgrywkach dorosłych zakotwiczyć na dłużej, chociaż obiektywnie oceniając Lange i Wieszewski największe. Poza nimi w przyszłości takie nadzieje można wiązać jeszcze np. z Mateuszem Szajginem czy Dominikiem Sobczakiem, ewentualnie Hubertem Kaczmarczykiem i Jakubem Olasem, bo już z Patrykiem Kopczykiem nie, skoro w minionej kampanii zagrał w zaledwie czterech meczach juniorów B1, a niegdyś był już brany pod uwagę do pierwszego zespołu... Rozczarowaniem była też postawa w rewanżach Góreckiego, który był wyróżniającą się postacią drużyny w I rundzie i został nagrodzony debiutanckimi grami wśród seniorów, a wiosną zaliczył tylko jeden mecz w młodzieżowym futbolu i to wszystko... Nieporozumienie to z kolei obecność w ekipie debrzeńskiej wychowanka MOW Klaudiusza Postka, zaznaczona tylko jednorazową wizytą na murawie, a przecież widoki były na sporo więcej...

Najważniejsze postaci zespołu z Grodu Dzika naszym zdaniem to Wieszewski i Lange. Pierwszy zdecydowanie imponował skutecznością (24 trafienia!) i bardzo dobrą grą, drugi poczynił duże postępy, grał mądrze, odpowiedzialnie, roztropnie, był niezwykle istotnym ogniwem teamu z ul. Sportowej. 24 gole "Wieszaka" to wzbudzający respekt dorobek, ale warto zauważyć, iż łącznie na liście strzelców zameldowało się aż szesnastu zawodników!

Trzech golkiperów reprezentowało team znad Debrzynki (Mat. Szajgin, Olas oraz Szymon Owczarek) i nie dość, że uwijali się między słupkami, to również... zdobywali bramki! Grając w polu oczywiście, bo taka była potrzeba w wykonaniu Mat. Szajgina, a odwrotną drogę przebył Owczarek, stając z konieczności w bramce, będąc nominalnie zawodnikiem z pola. Niewiele zresztą zabrakło, aby i Olas dopisał swoje nazwisko do snajperskiego zestawienia, bowiem wystarczyło wykorzystać rzut karny w ostatnim meczu sezonu w Czarnem...

Niestety, kontynuacji nie będzie, bo w przyszłej kampanii zabraknie w lidze juniorów B1 MKS-u. Powody są bardzo prozaiczne. Limit wiekowy przekroczyło jedenaście osób z rocznika 2005 (Lange, Bielecki, Wieszewski, Owczarek, Górecki, Mateusz Meller, Kopczyk, Mateusz Kaczmarczyk, Dawid Kujawski, Tymoteusz Pachura i Postek), a ich koledzy z rocznika 2007 (Kaczyński, Wrzeszcz, Bednarczyk i Śledziński) podejmą naukę w szkole średniej i najprawdopodobniej zmienią klub. Łatwo zatem obliczyć, że z pozostałego grona zawodników nie da się stworzyć odpowiednio licznej ekipy, aby móc uczestniczyć w rozgrywkach. Tak jak napisaliśmy wyżej - oby choć kilku futbolistów z tego ciekawego w przekroju wielu lat zespołu zaaklimatyzowało się na stałe w drużynie seniorów i za to należy trzymać kciuki.

Razem: 16 meczów, 10 zwycięstw, 1 remis, 5 porażek, 31 punktów, bramki 65-44

Jesień: 8 meczów, 6 zwycięstw, 0 remisów, 2 porażki, 18 punktów, bramki 37-22

Wiosna: 8 meczów, 4 zwycięstwa, 1 remis, 3 porażki, 13 punktów, bramki 28-22

U siebie: 8 spotkań, 5 wygranych, 0 remisów, 3 przegrane, 15 punktów, gole 29-22

Wyjazd: 8 spotkań, 5 wygranych, 1 remis, 2 przegrane, 16 punktów, gole 36-22

Mecze (w nawiasach liczba gier w pełnym wymiarze czasowym):
Mikołaj Brzykcy 16(14), Hubert Lange 15(11), Adrian Grabka 14(9), Wojciech Bielecki 14(3), Mateusz Szajgin 14(3), Norbert Wieszewski 14(3), Wojciech Zembrzycki 13(2), Patryk Bednarczyk 12(7), Jakub Kaczyński 12(6), Szymon Grochowski 12(1), Szymon Owczarek 12(1), Michał Pliszka 12(1), Michał Szajgin 11(9), Wiktor Wrzeszcz 11(9), Jakub Olas 11(4), Marek Śledziński 11(2), Hubert Kaczmarczyk 10(3), Dominik Sobczak 9(4), Szymon Górecki 9(2), Mateusz Meller 8(0), Konrad Kieruj 4(1), Patryk Kopczyk 4(1)

Tylko jesienią:
Mateusz Kaczmarczyk 2(0), Dawid Kujawski 2(0), Tymoteusz Pachura 2(0)

Tylko wiosną:
Klaudiusz Postek 1(0)

Nie grali:
Dominik Pikulik (wypożyczenie do Arki Gdynia), Szymon Szlaga (wypożyczenie do Arki Gdynia)

Gole:
24- Norbert Wieszewski, 6- Adrian Grabka, 5- Wiktor Wrzeszcz i Wojciech Zembrzycki, 4- Jakub Kaczyński, Patryk Kopczyk i Hubert Lange, 3- Mateusz Szajgin, 2- Wojciech Bielecki i Szymon Owczarek, 1- Patryk Bednarczyk, Szymon Górecki, Hubert Kaczmarczyk, Konrad Kieruj, Michał Pliszka i Dominik Sobczak

::  Copyright © 2003-2022 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::