AKTUALNOŚCI
Letnia impreza dziewiąty raz dla debrznian26.07.2022r.
MKS Debrzno zwyciężył w XXIV odsłonie turnieju piłki nożnej seniorów o "Puchar Lata". Gospodarze wywalczyli pierwszą lokatę zdobywając łącznie siedem punktów w trzech występach. Mecze w trakcie niedzielnych zawodów mogły się podobać i mimo, iż jak zgodnie podkreślali wszyscy uczestnicy żaden z zespołów nie zaprezentował się w optymalnym składzie (co jest naturalne w okresie letnim) i tak był to ciekawy przedsezonowy sprawdzian, odbywający się w bardzo sprzyjających warunkach atmosferycznych.

Czerwono-Niebiescy zagrali w 16-osobowym składzie. Nie jest tajemnicą, że największą obecnie zagadkę w kadrze naszego teamu stanowi pozycja golkipera. Między słupkami tym razem trener Paweł Władyczak wypróbował trzech zawodników, tj. Wojciecha Tarasa, Dawida Rudnika i najmłodszego w tym gronie, debiutanta Mateusza Szajgina.

Debrznianie zaczęli bardzo niefortunnie, bo po osiemnastu minutach przegrywali z Brdą Rytel 0:2. Na szczęście w ostatniej akcji I połowy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niefartownie interweniował Patryk Kosiedowski i dzięki samobójczemu trafieniu odzyskaliśmy w tym meczu kontakt. Tuż po zmianie stron (23 min.) rzutu karnego podyktowanego za faul na nim samym nie wykorzystał Krzysztof Szawarniak. W 34 min. w pełni się zrehabilitował, ładną główką wyrównując na 2:2. Tak zostało, chociaż momentami w drugiej części przewaga drużyny z Grodu Dzika była przygniatająca.

W drugim występie wygraliśmy 3:2 z GLKS-em Wysoka. Dwukrotny w przeszłości triumfator turnieju (2004 i 2015 rok) był najsłabszą ekipą zawodów. Na bramkę Szawarniaka w 19 min. (podawał Władyczak) rywale odpowiedzieli po zmianie stron (24 min.), lecz szybko wróciliśmy do kontroli nad przebiegiem spotkania po trafieniu Wojciecha Marca z 26. minuty. Potem był jeszcze samobójczy gol Aleksandra Januzika (38 min.) i delikatny retusz rezultatu za sprawą grającego szkoleniowca GLKS-u Michała Szalskiego, który był w składzie swojej drużyny... także przed osiemnastoma i siedmioma laty.

Tak się złożyło, że szósty mecz turnieju to było zarazem starcie o pierwszą lokatę. Debrznianie otworzyli wynik dopiero po przerwie, kiedy to pięknym strzałem z dystansu popisał się Kamil Masternak. Na 1:1 wcelował w 34 min. Krystian Wypchło, skwapliwie korzystając z prostego błędu naszej defensywy. Wkrótce w świetnym stylu ripostował najlepszy zawodnik MKS-u tego dnia Michał Kawczak, ustalając rezultat w 36 min. na 2:1. W ten sposób ekipa z ul. Sportowej dziewiąty raz wygrała letnią imprezę. Poprzednio zdarzyło się to w 1999, 2002, 2003, 2005, 2006, 2013, 2014 i 2019 roku.

Wyróżnienia indywidualne przypadły Damianowi Wrukowi (Iskra- najlepszy bramkarz), Otarowi Tedoradze (Brda - MVP) oraz debrznianinowi Krzysztofowi Szawarniakowi, którego dorobek wystarczył do strzeleckiej korony. W tym trzecim przypadku nie obyło się jednak bez dodatkowych emocji, ponieważ "Szuwar", Tedoradze oraz Wypchło mieli po dwie bramki i o tym do kogo powędruje statuetka dla najlepszego snajpera rozstrzygnął konkurs jedenastek, trwający... jedenaście (!!!) serii. Wypchło odpadł po trzeciej, a Szawarniak i Tedoradze potrzebowali kolejnych ośmiu, aby wyłonić triumfatora. Najskuteczniejszy zawodnik słupskiej okręgówki w edycji 2021/2022 to już dziesiąty piłkarz naszego klubu, który zgarnął tę nagrodę w letnich zawodach. Wcześniej uczynili to Krzysztof Borkowski, Andrzej Koroś, Leszek Beger, Radosław Wójtowicz, Mirosław Kisełyczka, Patryk Klejdysz, Bartłomiej Rutyna (dwukrotnie!), Paweł Wegner i Kamil Masternak.

Dziękujemy za pomoc w organizacji przedsięwzięcia Jerzemu Pelowskiemu (gastronomia) oraz Szymonowi Nowakowi (opieka medyczna). Turniej zrealizowaliśmy w ramach zadania publicznego "Na sportowo to różnorodnie, przyjemnie i zdrowo- 2022", dofinansowanego przez Gminę Debrzno.

Wyniki meczów i strzelcy goli:

MKS- Brda 2:2 (1:2)
0:1 Maciej Bruski (13), 0:2 Otar Tedoradze (18), 1:2 Patryk Kosiedowski (20-s), 2:2 Krzysztof Szawarniak (34)
MKS: W. Taras (21 Mat. Szajgin)- K. Masternak (35 Walkiewicz), W. Marzec, Kawczak, Borucki- Bielecki, Władyczak, Sz. Malmon (29 Góra), Pacholik- Szawarniak, K. Dudzic (21 Lange)

Iskra- GLKS 3:0 (2:0)
1:0 Mateusz Massel (2), 2:0 Marcin Zaorski (9-k), 3:0 Bartłomiej Cichoń (37)

Brda- Iskra 0:1 (0:1)
0:1 Krystian Wypchło (19)

MKS- GLKS 3:2 (1:0)
1:0 Krzysztof Szawarniak (19), 1:1 Kacper Karnowski (24), 2:1 Wojciech Marzec (26), 3:1 Aleksander Januzik (38-s), 3;2 Michał Szalski (40)
MKS: Rudnik (21 W. Taras)- K. Masternak (21 Lange), W. Marzec, Kawczak, Borucki- Bielecki (34 Walkiewicz), Władyczak, Sz. Malmon, Pacholik- Szawarniak, K. Dudzic (30 Góra)

Brda- GLKS 4:0 (1;0)
1:0 Otar Tedoradze (11), 2:0 Mikołaj Kwiatkowski (27-k), 3:0 Nikodem Koziński (30), 4:0 Julian Narloch (39)

MKS- Iskra 2:1 (0:0)
1:0 Kamil Masternak (25), 1:1 Krystian Wypchło (34), 2:1 Michał Kawczak (36)
MKS: Mat. Szajgin (21 Rudnik)- K. Masternak, W. Marzec, Kawczak, Borucki- Bielecki, Władyczak, Sz. Malmon (30 Góra), Pacholik- Szawarniak, K. Dudzic (21 Lange)

Tabela:

1. MKS Debrzno 7 7-5
2. Iskra Krajenka 6 5-2
3. Brda Rytel 4 6-3
4. GLKS Wysoka 0 2-10

Najlepszy zawodnik: Otar Tedoradze (Brda)
Najlepszy bramkarz: Damian Wruk (Iskra)
Król strzelców: Krzysztof Szawarniak (MKS) - 2 gole

Sędziowie: Kamil Grzębowski, Mariusz Hoppe i Artur Włoch (wszyscy Chojnice)

Składy drużyn:

MKS Debrzno: Kacper Bielecki, Błażej Borucki, Krzysztof Dudzic, Michał Kawczak, Hubert Lange, Szymon Malmon, Wojciech Marzec, Kamil Masternak, Michał Pacholik, Dawid Rudnik, Mateusz Szajgin, Krzysztof Szawarniak, Wojciech Taras, Michał Walkiewicz, Paweł Władyczak
Trener: Paweł Władyczak

Iskra Krajenka: Szymon Block, Cezary Budnik, Daniel Budnik, Bartłomiej Cichoń, Piotr Jaszczyk, Mateusz Massel, Mirosław Szczepanik, Kamil Szymanek, Marcin Szymański, Mateusz Wiedro, Tomasz Wojciechowski, Damian Wruk, Krystian Wypchło, Marcin Zaorski
Trener: Mateusz Pobiedziński

Brda Rytel: Artur Baranowski, Maciej Bruski, Marcin Bruski, Bartosz Gierszewski, Adrian Kaczorowski, Nikodem Kociński, Patryk Kosiedowski, Patryk Krenski, Mikołaj Kwiatkowski, Julian Narloch, Maciej Prądzyński, Paweł Rudnik, Damian Ryngwelski, Otar Tedoradze, Mateusz Weyna
Trener: Mateusz Weyna

GLKS Wysoka: Rafał Barańczyk, Adam Dziuba, Aleksander Januzik, Szymon Januzik, Gracjan Kalka, Kacper Karnowski, Michał Kruszyński, Szymon Piosik, Mateusz Speyer, Mateusz Stereńczak, Michał Szalski, Paweł Szalski, Daniel Wienke, Bartłomiej Żabówka
Trener: Michał Szalski


Foto: Klaudia Bilska

::  Copyright © 2003-2022 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::