Pokopali na dywanie, tuzin goli w II Meczu Wspomnień07.07.2022r.
Takie spotkania mają swój określony klimat, bo na murawie Stadionu Miejskiego w luźnej atmosferze mogą się zetknąć zawodnicy z wielu pokoleń, a także tacy, którzy nigdy nie grali w "Żaglu" czy MKS-ie, ale są blisko debrzeńskiego futbolu, choćby trzymając kciuki za Czerwono-Niebieskich. Podobnie było w sobotnie późne popołudnie 2 lipca, gdy łącznie 31 miłośników piłki nożnej zagrało 80-minutowy mecz.

Biali wyraźnie górowali nad Czerwonymi, zwłaszcza w pierwszej odsłonie, gdy aż pięciokrotnie lokowali piłkę w siatce. Druga połowa była już zdecydowanie bardziej wyrównana. Co zapamiętaliśmy z tej wyjątkowej konfrontacji? Finezyjną grę jedynej przedstawicielki płci pięknej Zuzanny Karwackiej ("ofiarami" jej nietuzinkowych umiejętności padło co najmniej kilku doświadczonych piłkarzy...), piękny gol z rzutu rożnego w wykonaniu Patryka Klejdysza, niebyt fortunne strzały (dośrodkowania raczej...) Kamila Siega, "cieszynkę" Adama Łukaszewskiego po skutecznie wykonanym karnym, efektowne uderzenie pod poprzeczkę Mateusza "Marudy" Bucholca, fantastyczne parady Dawida "Szkodnika" Rudnika, czy hat trick Kacpra Bieleckiego... Dwóch zawodników zagrało w obydwu ekipach (Paweł Władyczak i Paweł Wieszewski). Ten drugi zastąpił po zmianie stron pechowca Roberta Rutynę, kontuzjowanego golkipera.

Po końcowym gwizdku (arbitrami byli najpierw Paweł Wegner, a następnie po przerwie Wojciech Taras) zarządzono dodatkowy konkurs jedenastek, w którym 5:4 zwyciężyli Biali, dla których gole zdobywali Wojciech Marczak, Łukaszewski, Bielecki, Karwacka i Bartłomiej Bucholc, z kolei dla Czerwonych trafiali Krzysztof Dudzic, Daniel Orłowski, Damian Smoliński i Maciej Sadowski, a nie udała się ta sztuka Krzysztofowi Borkowskiemu, czyli... najstarszemu uczestnikowi meczu.

Wrażeń było mnóstwo, a że towarzyszyła nam przednia pogoda (dzień wcześniej wichura i ulewny deszcz...), to i humory dopisywały. Nie trzeba specjalnie podkreślać, iż w kuluarach jak zawsze również było ciekawie, a najbardziej wytrwali opuszczali gościnne progi budynku przystadionowego grubo po północy... Podobnie jak w ubiegłym roku zarządziliśmy zbiórkę na rzecz dwóch leczących poważne urazy zawodników MKS-u. Efektem jest kilkaset złotych, ale to nie musi być koniec, bo na zaplanowanym na 15 lipca Turnieju Nocnym będziemy kontynuować akcję.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji przedsięwzięcia, a szczególnie Katarzyny Dudzic (obsługa fotograficzna), Jerzego Pelowskiego (strefa bufetu), Leszka Gliszczyńskiego (ogórki mistrzostwo świata i okolic) oraz Krzysztofa Dudzica (za całokształt). Cóż, pozostaje nam zaanonsować Mecz Wspomnień numer 3, w lipcu 2023 roku... Do zobaczenia!

Biali vs Czerwoni 9:3 (5:0)

1:0 Kacper Bielecki (9)
2:0 Przemysław Szczubiał (17)
3:0 Mateusz Bucholc (29)
4:0 Wojciech Marzec (31)
5:0 Przemysław Szczubiał (40)
5:1 Maciej Sadowski (47)
5:2 Patryk Klejdysz (48)
6:2 Wojciech Marczak (51)
7:2 Kacper Bielecki (53)
7:3 Patryk Klejdysz (60- z rzutu rożnego!)
8:3 Adam Łukaszewski (64-k)
9:3 Kacper Bielecki (78)

Biali: Bartłomiej Barski, Kacper Bielecki, Bartłomiej Bucholc, Mateusz Bucholc, Mariusz Góra, Zuzanna Karwacka, Bartłomiej Lica, Adam Łukaszewski, Wojciech Marczak, Wojciech Marzec, Robert Rutyna, Kamil Sieg, Przemysław Szczubiał, Mirosław Wieszewski, Paweł Wieszewski, Paweł Władyczak

Czerwoni: Krzysztof Borkowski, Krzysztof Dudzic, Leszek Gliszczyński, Sebastian Grabka, Bartłomiej Grochowina, Mirosław Kisełyczka, Patryk Klejdysz, Jarosław Małys, Damian Okoński, Daniel Orłowski, Dawid Rudnik, Maciej Sadowski, Damian Smoliński, Mariusz Tworek, Paweł Wieszewski, Grzegorz Wirkus, Paweł Władyczak