AKTUALNOŚCI
Rywale emkaesiaków w klasie okręgowej04.07.2022r.
W weekend 6/7 sierpnia rozpoczniemy kolejny sezon w klasie okręgowej seniorów. Wiemy z kim przyjdzie konfrontować się Czerwono-Niebieskim z Debrzna w najbliższych miesiącach. Liga ponownie liczy 18 ekip i raczej tak pozostanie na dłużej mimo, iż w 2020 roku, a więc w samym środku koronawirusowego zamieszania, na skutek którego powiększono okręgówkę z 16 do 20 klubów mówiono, że to przejściowe rozwiązanie i w ciągu dwóch lat wrócimy do stanu pierwotnego. Nic takiego jak wiadomo (i o czym informowaliśmy swego czasu) nie nastąpiło.

Aż trzynastu spośród 17 przeciwników podopiecznych Pawła Władyczaka to będą te same drużyny co w sezonie 2021/2022. Drugi rok z rzędu (!) żaden z zespołów czwartoligowych przyporządkowanych terytorialnie do podokręgu słupskiego nie spadł do niższej klasy, ale co jeszcze bardziej niespodziewane nikt również nie awansował z ziemi słupskiej szczebel wyżej... Jedyna wymiana teamów nastąpiła więc między klasą okręgową i klasą A. Degradacja dotknęła KS Włynkówko, GTS Czarna Dąbrówka, Zawiszę Borzytuchom oraz Wybrzeże Objazda, promocję do rozgrywek z udziałem debrznian wywalczyły natomiast Garbarnia Kępice i Unison Machowino (z grupy I) oraz Pomorze Potęgowo i Leśnik Cewice (z grupy II).

Z grona beniaminków najczęściej stykaliśmy się z kępiczanami (trzynastokrotnie), ale ostatnio w edycji 2016/2017, a więc pięć lat temu. Unison jest zespołem kompletnie dla nas zagadkowym, nigdy dotąd z absolutnym nowicjuszem okręgówki nie graliśmy. Pomorze Potęgowo to zupełnie inna historia, bo przecież w kampanii 2013/2014 była nawet w tej miejscowości III liga, lecz potem mieliśmy spektakularny krach, wycofanie z rozgrywek, roczne zawieszenie działalności i "restart" od klasy B... Po mozolnej wspinaczce Pomorze jest z powrotem w okręgówce, a debrznianie spotkali się z tą drużyną dotychczas tylko dwukrotnie, w edycji 2007/2008. Jedenaście meczów liczy z kolei historia kontaktów między nami a Leśnikiem, który po zaledwie rocznej "banicji" zameldował się w klasie okręgowej.

Dla porządku dodajmy, że spadku uniknęła Lipniczanka Lipnica, która na skutek bałaganu z barażami o IV ligę musiałaby opuścić nasz szczebel. Kiedy jednak okazało się, iż Jantar Ustka został w czwartoligowym towarzystwie, pociągnęło to za sobą utrzymanie w okręgówce teamu z Lipnicy.

Słupska klasa okręgowa seniorów w sezonie 2022/2023:

Leśnik Cewice (beniaminek)
Czarni Czarne
Piast Człuchów
MKS Debrzno
Skotawia Dębnica Kaszubska
Dolina Gałąźnia Wielka
Garbarnia Kępice (beniaminek)
Lipniczanka Lipnica
Unison Machowino (beniaminek)
Start Miastko
Jantaria Pobłocie
Pomorze Potęgowo (beniaminek)
Brda Przechlewo
KS Gryf Słupsk
Gryf II Słupsk
Kaszubia Studzienice
Myśliwiec Tuchomie
Sokół Wyczechy

::  Copyright © 2003-2022 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::